| Haydee a întrebat:

Ok...nu am inteles nimic!
Imi puteti explica si mie stirea asta?
http://stirileprotv.ro/......caria.html

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Intr-adevar este vorba de o infractiune si daca se vor urmari aceste site-uri atunci cei pe care ii prind, risca sa li se intocmeasca dosar penal. Este vorba de dreptul de autor.
Poti urmari filme online si poti si asculta si muzica acolo unde acest lucru se da gratuit, dar nu poti sa le copiezi pe CD ori pe DVD.
Un bun sfarsit de saptamana si multa sanatate.

| George1510 a răspuns:

Pai cred ca vrea sa spuna ca faci puscarie daca descarci albumul de pe net si apoi il multiplici si-l scoti la vanzare...atunci mi s-ar parea normal big grin

| lovenotsex a răspuns:

Ce zic ei acolo mi se pare un cretinism. Din cate zice ala acolo nu doar albumele care le scoti si apoi poate le dai mai departe la vanzare se pedepseste(Georgika), ci orice fisier de muzica sau film scos de pe orice site daca au chef sa te acuze o fac, pentru orice ai scos de pe net fara aprobararea celui care l-a facut. Ce o sa facem? O sa ne fie frica sa scoatem o mel ca intram in puscarie?! o tampenie.Acest lucru ar trebui sa li se intample celor ce folosesc ca obiecte de vanzare ptgr castigarea lui materiala cum a zis Georgika, nu aia care scot o mel sau un film.In schimb consider ca sunt alte lucruri deosebit de importante care ar trebui pedepsite si nu se face nimic(pentru ca la noi nu e luat cel care fura gaina, ci cel care fura oul)nu astea ca scoti o mel, un film.In fine sa fie sanatosi.