| chiftelutacrocanta a întrebat:

Omul e nemultumit in fata mortii,traieste cu gandul ca intr-o zi va muri,se ascunde de gandul mortii in timpul vietii facand anumite lucruri cum ar fi sa consume alcool si in muzici,in realitate se zbate in mormant deja dinainte sa moara,inima ii bate de frica de moarte,devine rau din cauza gandului ca intr-o zi va muri,nu vede paradisul din fata ochilor din cauza ca gandul lui zboara la moarte si totul din jurul lui pare alb negru,asa cum e cimitirul,alb negru,vede moartea din oameni,nu viata,vede timpul,nu culorile,vede viata printr-un binoclu al mortii in mare parte, de ce?

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Ți-ai răspuns.

In realitate pe toți ne baga in pământ moartea.
Daca nu ar fi distracția de orice fel, băutură, muzica am fi absolut toți niste depresivi.
Dar acestea sunt doar "portaluri" către alte o alta lume, lumea fericirii care e doar in capul nostru. Odată ce distracția, relaxarea si DETASAREA de aceste portaluri dispare, se da pe fata adevaratul gând. Gândul mortii.
Portalurile au rolul de stopa timpul.

| August99 a răspuns:

Mor eu maine la geografie ca ma asculta laughing

| Xelon a răspuns:

Vreu sa incerc sa inchei odata subiectul asta cu moartea, este ceea mai mare prostie sa te gandesti non-stop la ceva ce nu depinde de tine.