| DeeaDiDi123 a întrebat:

Ori eu sunt dependență de telefon, ori cei din jur nu mai știu să aibă o politețe de a răspunde la el, mesaje?
Trimit câte un mesaj și ori nu mi se răspunde, ori mi se răspunde după N ore.
Dacă voiam sa mi se răspundă mai târziu, trimiteam o scrisoare.
Foarte puțini răspund intr-un timp util.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le pasa, de multe ori vad mesaju si nu raspund. Dovada de neam prost

| RAY a răspuns:

Ești prea stresanta și cauți atenție, ai suferit de lipsa de afecțiune în copilărie, faza bună este că sunt cățeluși mulți care vb cu tine mereu

| Sofer a răspuns:

Știu sentimentul asta.

| J0B0MAT a răspuns:

Nesimţiţi, nu au pic de respect.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu raspund in 3-4 ore, asta ca nu tin telefonul cu mine, e aruncat pe undeva prin vreo alta camera, sau când învăț nu îl tin niciodată cu mine prin preajma laughing. Deci sunt și persoane de genul, poate nu răspund în timp util ca nu îl au la îndemână mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Eh 24 de ore deja e exagerat, decât dacă are vreo problema gravă. Dar dacă e un obicei des, atunci e prea de tot.

| CIaudiu a răspuns:

Depinde de timpul liber al fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești tu tipa din poza și nu ți se răspundă la mesaje e tare ciudat,mai ales din partea băieților, eu as fi entuziasmat dacă o fata asa drăguță mi-ar scrie, as aprecia foarte mult, și nu as lasa-o pe "stand-by". Dependenta în contextul asta ni se atribuie majorității dintre noi, majoritatea suntem dependenți de telefon/NET. E posibil sa fie prinsi când le scrii în mai multe conversații, cu mai multe persoane. Ciudat ca e pusa o întrebare cu un complain legat de acest subiect venit de la o fata care arata asa de nice.Asa sunt anumiți oameni, interesele sunt pe prim plan, poate reply-urile tale in momentul acela nu stârnește nici un interes pentru ei happy
Cauta oameni care te cauta, scrie oamenilor, care și ei la rândul lor îți scriu, asta trebuie sa fie target-ul tău în anumite contexte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha, nimeni nu e prea ocupat sa nu raspunda la mesaje, depinde de interesul lor fata de tine, fata de ceea ce scrie in mesaj.
Cine e interesat cu adevarat de tine si mesajele tale, isi face timp sa-ti raspunda, restul sunt pretexte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand stai pe toelata te uiti pe telefon si dai scroll? Asta intreb legat de dependenta de care ziceai laughing
Iti raspunde in functie de cata nevoie are de tine laughing

| mistersigroaza a răspuns:

Hei

Mie îmi răspund relativ ok, ba chiar am avut acest tip de conversații lungi doar in mesaje cu câteva persoane

Acestea fiind spuse cred că depinde mult de la un om la altul

Într-adevăr ca majoritatea acum nu prea mai răspund la mesaje

Probabil că oamenii care au reușit să păstreze acea doză de simplitate care era altădată, ce le mine personal încă mă caracterizează