| anonim_4396 a întrebat:

Oricine isi poate da cu parerea!
buna TPU! sa incep cu inceputul!
de undeva in jur de un an de zile, am in sat la mine 2 minoriii...
acestia nu prea sunt sub controlul parintilor. tatal alcolist, mama plecata in strainatate... familie destramata.
acestia s'au cam apucat de prosti-furt. amandoi au undeva in jur de 15 ani. nici mai mult nici mai putin. au atatea spargeri in acest sat. daca ma gandesc mai bine de 25 de case. saptamana trecuta au dat peste o batrana in casa, i'au pus cutitul la gat si au amenintato in felul urmator : " daca nu imi dai drujba te tai ' O_o. eram de'a dreptul ingrozita la cele auzite. tot aceasta saptamaa au spart si la un depozit de constructii- proprietarii fiind plecati in strainatate si acel magazin inchis. in aceasta seara, eu eram in casa ca tot omu impreuna cu cativa din familia mea. nu aveam muzica la calculator si aud batai in poarta straight face am zis ca o fi unchimiu pe la canalu de apa care o opreste si nu m-am ambalat sa vad cine e. dar vad ca acest zgomot persista am iesit afara cu o amarata de bricheta cu lanterna si m-am uitat spre pooarta straight facece sa vezi, unu care tocmai sarea gardu' din curte de la mine in drum. eu cum am vazut ca era cineva la poarta, am fugit repede la unchimiu in magazin, palida la fata laughing m-am speriat :w normaaal oh go on O_o si i'am spus.

dupa ceea ce v'am spus mai sus DE CE NU SE IAU MASURI?
cu toate ca sunt minori au putea face scoala de recorectare! au facut atatea pagube mai ales tentativa de omor straight face
vreau sa vad si eu ce parere au altii in legatura cu acest subiect!

4 răspunsuri:
| SpeciMen a răspuns:

E grav, anunta politia sau pe cineva autorizat sa investigheze problema sociala

| RainboyDash a răspuns:

Sincer nu stiu. e foarte complicat. bunicii tai?

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru SpeciMen):

A fost anuntatta si mama politiei si tot nu s-a luat masuri!

| Monster97 a răspuns:

Nici potitia nu are ce sa le faca deacat daca au 16 ani impliniti daca nu in afara de amenda nu au ce sa le faca