| CorneliuN a întrebat:

Pana la cati ani ti se indeseste barba? As vrea sa stiu, am 17 ani si as vrea sa fie una mai deasa sau va ramane asa cum e acum?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de mostenirea genetica de la tatal tau si de sistemul tau hormonal.
Unii o au deasa pana la 20 de ani, altii nici la 30 nu o au completa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la genele tale, adică la tatăl respectiv bucicii tai să îți dai seama cat de deasa ar putea să fie. Unii sunt mai norocoși au barba full la 17 ani alții mai ghinioniști de doar după vârsta de 30-40 de ani e barba maturizată complet.

Oricum daca o ai crescuta de puțin timp, nu prea poți să îți dai seama cum arată, îți trebuie minim 2-3 luni sa îți formezi o idee, că părul ăla se acoperă unul pe altul chiar daca nu e așa des, acoperă zonele unde nu ai par.