| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pana la urma artistul George Michael din ce cauza oficiala a decedat?

3 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Michael a încetat din viață la locuința sa din Goring-on-Thames, Oxfordshire, la vârsta de 53 de ani. A fost găsit mort de partenerul său, Fadi Fawaz, în dimineața de Crăciun, 25 decembrie 2016.

Cauza morții este încă necunoscută; managerul său, Michael Lippman, a presupus că insuficiența cardiacă a fost cauza morții, și că Michael „s-a stins liniștit, fără dureri." Fawaz a descris, într-un interviu pentru The Daily Telegraph, cum l-a găsit pe cântăreț în dimineața de Crăciun: „m-am dus să-l trezesc și era mort, întins în pat. Încă nu știm ce s-a întâmplat. Totul a fost foarte complicat în ultima vreme, dar George aștepta cu nerăbdare Crăciunul, la fel și eu."

Autopsia făcută în 29 decembrie, pentru a determina cauza exactă a morții, a fost neconcludentă. Poliția din Thames Valley a spus că se vor face analize suplimentare, dar că rezultatele nu se vor cunoaște decât peste câteva săptămâni.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru RaduRobertRO):

Era Gay George Michael?

| Werrich a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Da, era Gay George Michael.