| Raluca591 a întrebat:

Pana la urma, avem voie sa umblam pe strada sau ne aresteaza jandarmii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca ai voie.

| Celcestietot a răspuns:

Da, aveti voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,încă ai voie, dar dacă ai ceva creier în capul ăla, nu te apuci să te plimbi prin oraş de nebună. Ieşi doar dacă trebuie neapărat şi eviţi contactul cu alţi oameni ca să îi protejezi atât pe ei, cât şi pe tine.

| Trustmotorcy a răspuns:

Avem voie acum.

O stare de urgență presupune legi ce vor fi date care nu mai necesită aprobare. Dacă în această stare de urgență este dată o lege prin care se comunică că nu avem voie să ieșim pe stradă, atunci devine interzis.