| MeisterSchnitzel a întrebat:

Până nu intră dl. profesor de desen în meeting: e adevărat că, dacă un inginer silvic devenea șef la proiectare, era obligat să de înscrie în PCR? Mă refer la finalul anilor '60, când Ceaușescu era deja la putere.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Erai obligat sa te bagi in PCR pentru majoritatea pozitiilor de conducere, altfel iti gaseau un chitibus si puneau ei pe altul

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te obliga nimeni. Dar la selecția unui șef de serviciu era preferat un membru de partid.