| anonim_4396 a întrebat:

Părerea mea este că ne simțim mai bine când plângem, decât să ne ținem durerea in tăcere. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
În mod normal, da. Totuși, eu unul mereu am preferat să îmi țin problemele și suferințele în mine și, cu toate astea, mă simt bine. De fapt, chiar m-am gândit cum m-aș simți dacă aș spune cuiva cum mă simt în perioadele mele de angoasă, dar am hotărât că nu vreau să aflu.
Mai există și oameni pe dos. Ca mine.

| anonim_4396 explică (pentru IgnatVictor):

Nici eu nu prefer să le spun celorlalți, de acea țin multe în mine. Dar am momente când încep să plâng și nu mă m-ai pot controla. Dar simți că ești m-ai bine.

| IgnatVictor a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt total de acord! E bine să te descarci de suferință... iar fiecare persoană are propria metodă. Mie, de exemplu, îmi place să mă plimb atunci când sunt supărat. Îmi limpezește minte și mă ajută să mă calmez. După vreo două ore, mă simt aproape ca nou.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parerea mea este ca m-ai bine facem macar 12 clase, de cat sa ne pierdem vremea plangand din motive puerile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Categoric.

| T0T a răspuns:

Mai*
decât*
E bine că bocești, dar e bine și să folosești limba română în mod corect.
Acum sunt unii care plâng că și-au rupt o unghie sau că au luat o notă de 8. Depinde și de motiv. E bine că te descarci, dar acest bocet poate fi și dovada unei probleme psihice, emoționale.