| AnonimusGate a întrebat:

Parerea voastra. Relatile de adolescenti pot tine o viata? De ce dispare dragostea?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu din tot ce am studiat pana in prezent am aflat ca omul e divers in toate, e ca daca ai manca ceva toata ziua la inceput creierul isi da o placere pentru a mentine acea placere trebuie sa manci mai mult asa ajungi la obezitate asa e si iubirea la inceput e nebunia aia apoi creierul vrea altceva ceva nou ceva care sa-i dea placere din nou, iubirea are un rol de reproducere, iubirea face ca cei doi sa faca un copil si sal creasca asta in primi 4 ani ca apoi creierul sa faca sa dispara iubirea aia,starea aia de iubire,euforie nu poate fi mereu ca am inebuni,e ca daca te-ai droga non stop la un moment ori treci pe supradoza ori numai simti ca la inceput, omul mereu sai dai ceva nou,sa aiba un interes, iubirea poate durea daca reprezinti un interes pentru partenerul tau si cei doi se iubesc cu adevarat si sincer,dar dupa cum scris omul nu e facut sa stea cu cineva o viata,ce ridicol ar fi daca asa ar fi,rolul unui mascul e sa raspandeasca sperma cat mai des, rolul femei este sa gaseasca un partener potrivit, de asta barbati cauta cantitate iar femeile calitate, niciodata n-am fost monogomi nici nu vom fi asa, cei care nu inteleg omul mereu vor fi dezamagiti de oamenii, suntem animale si actionam ca ele ceea ce ne place vine incontient, azi te plac maine o plac pe alta

| OnuOnulică a răspuns:

Da, pot ține și o viață dacă ambii parteneri au iubire reciprocă și nu intervine orgoliul sau orice altă copilărie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, pot sa tina si o viata.
daca facem referite la o frumoasa poveste de dragoate se pot spune multe. Dar uneori se intampla sa fie diferite momente de neintelegere si astfel se scot la iveala unele parti ale persoanelor care iubesc, astfel incat unele sa nu iubeasca la fel de mult ca celelalte, ca partenerii lor. Sa aiba alte conceptii. Iar mai nou a aparut termenul de "plictiseala" in relatie. Pe care eu nu il inteleg absolut de loc.
Ca sa tina o viata este nevoie de o iubire adevarata, care sa treaca peste momente grele, si sa nu fie "plictisita".

| RainmakerX a răspuns:

Da, cred ca se poate dar este putin probabil sa se intample.

Totusi, sanse exista. Tin sa cred ca nimic nu este imposibil happy

Probabil ca dispare din lipsa de diversitate. La un moment dat te plictisesti, idk.

| R0R0 a răspuns:

Eu nu cred ca pot tine "o viata".
Vor ajunge sa se plictiseasca unul de altul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Monotonia strica tot.

| Staind a răspuns:

Nu cred in "o viata".
Dispare pentru ca apar rupturi mici, in relatie, care nu sunt rezolvate. Se maresc pana se distruge totul. End of story.

| BadAngel3 a răspuns:

Eu sincer, nu cred in astfel de relatie. Esti copil, pur si simplu experimentezi ( ca sa spun asa ), nu esti inca pregatit de o relatie. Totusi, am vazut cazuri ( putine de altfel, 2-3 ) in care chiar exista dragoste. De exemplu 2 cupluri au fost intemeiate pe vremea cand ei aveau doar 13-14 ani si au tinut pana in prezent ei avand varstele de 20-21 de ani. Si am mai vazut un caz in care un om de 21 de ani povestea ca ii place de o fata de la varsta de 10 ani si pana in prezent. Acum, astea sunt niste cazuri extrem de rare.

| g4mma a răspuns:

Da, chiar imi povestise o colega din liceu ca parintii ei de la 14 ani sunt impreuna.