| Andrei200202 a întrebat:

Păreri despre proteste? Despre nepurtarea mastii.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imbecili

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aiurea + degeaba.

| Mosotti a răspuns:

Parere proasta, nu are nimeni dreptul sa atenteze la sanatatea mea. Sa poarte masca asa cum port si eu.

| GoldenZenith a răspuns:

Oamenii aia sunt niste iresponsabili, cu ceva lipsa la cap. Dupa ce se imbolnavesc dau vina pe stat, mai mult ca sigur, nu se uita ca sunt ei niste dobitoci. Mi e scarba.

| aumih16 a răspuns:

Nu porti masca! te imbolnavesti! si zaci in spitale ca prostul!

| Andrei200202 explică (pentru aumih16):

Te imbolnavesti dar imbolnavesti si pe altii care respectă regulile, de fapt aici nu ar trebui sa fie vorba despre respectarea unei reguli ci despre simțul civic al fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost

| Andrei200202 explică (pentru anonim_4396):

Sa dat mici si bere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu dar asa se castiga libertatea
Te astept pe Facebook pe grupul fara botnita

| Michaeel a răspuns:

Dacă omul nu vrea sa poarte masca, sa nu poarte. "nu are nimeni dreptul sa atenteze la sanatatea mea. " dacă dom' missoti sau cum îl cheamă e zice ca e în pericol sănătatea lui (ca în reclame) sa poarte el masca.

| Andrei200202 explică (pentru Michaeel):

Adică nici tu nu crezi ca virusul asta exista? Mosotti are dreptate, ii este pusă in pericol sănătatea. Daca unu se urcă în atuobuz fara masca si sta in fata ta imprastiindu si microbii (virusul) in față îți este încălcat dreptul. Nu poți spune că dacă vrei porti daca nu, nu. Libertatea ta ține până o încalci pe a mea. Cum să strigi ca vrei libertate? Iti este privată libertatea dacă porți o porcărie la gură (botnita cum ar zice niște intelectuali)? Du-te și protestează în rusia ca vrei libertate să văd dacă o sa mai ai asa mult curaj.

| Michaeel a răspuns (pentru Andrei200202):

Zici ca e o reclama de la Româniatv. Omule, ai ajuns asa de disperat? "in față îți este încălcat dreptul." domne, dreptul e cu totul altceva, daca vezi unul fara masca poți foarte frumos sa mergi în alta parte, împreună cu oameni care poată. Port masca mereu, dar nu cred ca am turbat pe aici încât sa zic ca "îmi este încălcat dreptul crying" sau"Libertatea ta ține până o încalci pe a mea.". Fiecare om face ce poate și ce vrea, cui nu-i convine poate la fel de frumos sa își vadă de treaba. Sa îți reamintesc ca vorbit se purtarea unei măști și tu aduci prosti ca libertatea este încălcat ori drepturi." (botnita cum ar zice niște intelectuali)?" omule...

"Du-te și protestează în rusia ca vrei libertate să văd dacă o sa mai ai asa mult curaj."
Uite, domne, ca dacă vreau pot sa merg în Rusia și sa protestez cât vrea mușchiul meu dar nu ma lua tu cu "sa vad dacă ai curaj"
Învață să nu mai fi ultimul distrus și ofensat.

| Andrei200202 explică (pentru Michaeel):

Dar sa se duca el langa cei fara masti ca sa se îmbolnaveasca unii pe altii, nu pe cei care se gandesc la sănătatea lor si a celor din jur. Nu să plec eu în alta parte. Vai de mentalitatea ta de distrus obosit. De asta crește numarul alarmant, si ai sa vezi idiotule cand o să ai pr cineva apropiat infectat ce fel este.

| Michaeel a răspuns (pentru Andrei200202):

''Port masca mereu, dar nu cred ca am turbat pe aici încât sa zic ca "îmi este încălcat dreptul crying" sau"Libertatea ta ține până o încalci pe a mea.". Fiecare om face ce poate și ce vrea, cui nu-i convine poate la fel de frumos sa își vadă de treaba.''

''Vai de mentalitatea ta de distrus obosit. De asta crește numarul alarmant, si ai sa vezi idiotule cand o să ai pr cineva apropiat infectat ce fel este.''
Omule...serios? ma doare fix undeva ca te ofensezi si ma blestemibatting eyelashes degeaba te oftici ca cel cu mentalitatea de distrus obosit esti tu. Sa doresti raul cuiva si sa zici ca un om are ''mentalitate de distrus'' doar pentru ca are opinii diferite despre tine inseamna sa fi cel mai scarbos om posibil. Idiot esti tu, tocmai de aia ca tu injurandu-ma pe mine si prostia aia ce ai scos-o din gura (. De asta crește numarul alarmant, si ai sa vezi idiotule cand o să ai pe cineva apropiat infectat ce fel este.'' crazi ca schimbi ceva.