| SergiuBoss11 a răspuns:

Deci,pot spune ca imi place dramatismul tau, dar, cu toate acestea ar trebui sa mai lucrezi la unele aspecte:
In primul rand leaga propizitiile, fiindca iti pierzi din dramatism daca pui punct dupa fiecare idee.Fraze lungi si coplesitoare, care sa faca cititorul sa simta exact ceea ce ai vrut sa transmiti
"Zboara precum un zmeu… prea departe ca sa-l pot prinde." mi-a placut fraza asta, de asemenea si asta "L-am sustinut, iar eu ma balansez pe marginea prapastiei."
In al doilea rand, poti adauga figuri de stil, desi nu este o poezie.Intotdeauna vor fi placute epitetele si unele comparatii.
Fata din povestea ta, pare o fata buna care nu simte ura fata de cel ce a lasat-o singura, ba chiar mai mult, presupun ca l-ar trata din nou daca s-ar intoarce lovit.
Fata este cosmicul in aceasta poveste, in timp ce el e omul care se pierde in patima placerilor lumesti.

13 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Un pic mai multa atentie la tastare, ai inversat ceva litere la "erotice".
"Am ramas doar cu rani si intrebari retorice."

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pagina nu a fost gasita.asa imi zice

| NoSmile explică (pentru SergiuBoss11):

Eu sunt acea fata. Scriind, ma descarc. Nu obisnuiesc sa modific, ci astern frazele cum imi vin in minte.
Multumesc pentru sfaturi! Cu timpul, poate o sa devin mai buna in ceea ce fac.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Sa-mi mai dai cand mai postezi.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Ti-am simtit dramatismul, in orice caz.m-a miscat povestea ta, iar lucrul asta o face o poveste buna.

| NoSmile explică (pentru SergiuBoss11):

Am mai multe postari. Le gasesti in dreapta, dand pe luna ''iulie''. Chiar astazi am scris un articol.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Agonia este o durere crunta.tu ai folosit termenul intr-un context fericit."agonia fericirii" sunt in antiteza, dar e o comparatie destul de ciudata si simbolista.imi place
nu poti etala un raspuns intr-o minciuna.e gresita formularea sau vrei sa spui ca elcredea ca raspunsul tau e o minciuna?
un adevar nu poate roi in timpane.

Am citit tot, mai putin cea cu "Fetelor, nu mai confundati termenii!"
Mi-a placut, sunt abonatul tausurprise

| NoSmile explică (pentru SergiuBoss11):

A fost ceva de genul ca raspunsul lui ar fi fost o minciuna, ca m-a mintit mereu.
Cred c-ar trebui sa citesti si ''fetelor, nu mai confundati temernii''. E despre fetele cu ''decolteuri' care se plang ca barbati sunt ''porci''.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Cu siguranta avem aceeasi parere despre asta, nu are rost sa citesc, dar cu toate astea o voi face.
Nu te-ai gandit sa faci o poveste cu fir narativ? sa depaseasca aceste mici descrieri si sa fie la fel de sensibile si dramatice.Cu siguranta ar iesi ceva bun

| NoSmile explică (pentru SergiuBoss11):

Ba da, m-am gandit. Chiar imi doresc sa scriu o carte despre toata povestea mea cu el.
Nu sunt atat de increzatoare ca va iesi ceva bun.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Fa-o,astept

| NoSmile explică (pentru SergiuBoss11):

O sa incerc. Deocamdata nu am nicio idee.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoSmile):

Deci,pot spune ca imi place dramatismul tau, dar, cu toate acestea ar trebui sa mai lucrezi la unele aspecte:
In primul rand leaga propizitiile, fiindca iti pierzi din dramatism daca pui punct dupa fiecare idee.Fraze lungi si coplesitoare, care sa faca cititorul sa simta exact ceea ce ai vrut sa transmiti
"Zboara precum un zmeu… prea departe ca sa-l pot prinde." mi-a placut fraza asta, de asemenea si asta "L-am sustinut, iar eu ma balansez pe marginea prapastiei."
In al doilea rand, poti adauga figuri de stil, desi nu este o poezie.Intotdeauna vor fi placute epitetele si unele comparatii.
Fata din povestea ta, pare o fata buna care nu simte ura fata de cel ce a lasat-o singura, ba chiar mai mult, presupun ca l-ar trata din nou daca s-ar intoarce lovit.
Fata este cosmicul in aceasta poveste, in timp ce el e omul care se pierde in patima placerilor lumesti.