| anonim_4396 a întrebat:

Parintii vostri au fost indulgenti sau stricti cu voi?
Considerati ca v-au oferit o educatie buna?
Cum a fost copilaria voastra?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre stricti.

foarte buna educatie mi au oferit

normala. nici spectaculos.

| Drimmero a răspuns:

N-am avut niciun fel de restrictie din partea lor, dar de fel sunt cu capul pe umeri, nu le facusem probleme si asa aveau toata increderea. Problema aparuse cu cat crescusem, deja nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, ma separasem de ei, devenisem mai rece ca sa zic asa si voiam cu orice pret sa plec de la ei, voiam intimitatea mea, ei de fel sunt dificili ca oameni, dar nici eu nu le acceptam orice si ne contram. N-am mai suportat si am plecat, am nimerit o oportunitate si asa am plecat.

Am o educatie foarte buna primita acasa, pe langa cea primita acolo am si eu propria educatie formata.

Copilaria? geniala, n-am de ce sa ma plang de nimic,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si si.

Copilaria a fost pe cat de frumoasa... pe atat de urata ^_^

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cam așa pot descrie si copilăria mea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ofiintă):

Oh... imi pare rau. Si totusi, as vrea sa spuna ca nu imi pare, in sensul ca... daca se schimba un lucru din aceasta copilarie, probabil nu mai eram asa ca acum happy

Deci chiar daca a fost o parte foarte urata... aceste lucruri fac oamenii mai puternici.

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

La fel consider și eu! happy
In orice rău există și un bine!

| Mosotti a răspuns:

A fost okey copilaria, a fost naspa ca era mult de invatat, teme si altele de genul. Parintii au fost okey cu mine, nu stricti.

| SilentRain a răspuns:

N-au fost deloc, am crescut mai mult singura
Nu am primit nimic de la eii, am prins din mers de la copii mai mari din cartierul meu
Cu bune și rele

| gemeni6226 a răspuns:

Acum eu am avut parte si de una si de alta.Mama a fost foarte buna si draguta si iubitoare cu mine dar tatal meu a insemnat numai restrictie si severitate.Era un om onest sincer bun cu mama dar pe mine niciodata nu m-a luat in brate sau nu m-a pupat nici cand am fost mica deci nicioadata daca ma gindesc bine nu am avut parinti prea afectuosi sa ma ia in brate sau cu pupatul nici unul din ei dar in schimb mama era mereu ocrotitoare si cauta mereu sa-mi faca pe plac iar mai tirziu cand la scoala taica meu ma lua la rost imi lua apararea, cum sa nu-mi ia apararea daca ea statea sa invete cu mine nu taica meu. Tatal meu a cam fost absent in viata mea il interesau doar prietenii si mama dar eu nu.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Totusi am avut o copilarie frumoasa pentru ca mama mea si bunicii ma iubeau si traiam la casa cu o gradina mare si frumoasa si aveam tot ce-si poate dori un copil jucarii multe si carti de colorat si mai tirziu cand am stiut citi multe carti de citit.

| NotNamed a răspuns:

Stricti, introvertiti cu idei comuniste si perfizi. Am 18 ani deci inca sunt sub influența lor iar certurile sunt pe măsură.

| Drimmero a răspuns (pentru NotNamed):

Angajeaza-te, fii pe banii tai, ia permisul si nu mai depinzi de ei cu nimic

| NotNamed a răspuns (pentru Drimmero):

Cam greu e startul cand n.ai experiență.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stricti.
Da.
Fantastica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai degraba delasatori.
Consider ca au facut tot ce au putut.
Cu bune si rele.