| MaraMadalina1888 a întrebat:

Parul meu e oribil.Nu e chiar creț, e in valuri.Si mereu imi sta înfoiat.Nu îl usc cu feonul pentru ca o sa stea si mai nașpa. IL las asa in prosop până dimineață, prima zi sta destul de crețuliu, dar a doua se umfla, încurcă etc.Si de ceva timp (1 an) imi indrept părul cu placa in fiecare zi, asa sta super fain iar părul meu e groaznic daca nu bag placa in el. Stiu ca nu e bine si nu spuneti ca sta asa din cauza ca îl îndrept, pentru ca asa l-am avut toata viata.Nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa mai folosesc placa, dar nu pot sa ies din casă cu părul meu natural...o sa continui sa îl îndrept zilnic.

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Nu mai baga placa il el ca ti-l arzi, stiu exact ce spui, si eu am parul cret si e chin cand il aranjez ca nu sta oricum, prima zi la spalare imi sta super, apoi se umfla, se uleieaza si sta ca dracu dar m-am obisnuit si il las asa cum e. Nu ai par oribil, accepta-l asa cum este pentru ca parul cret e mai deosebit, daca stii sa-l aranjezi scoate in evidenta multe aspecte, iese mai mult in evidenta si e foarte fain. Lasa-l asa cum e el natural, e cel mai greu de intretinut parul cret, mai ales la spalare e nasol rau ca ajunge samponul mai greu la radacina fiind parul carliontat si se incurca firele intre ele, dar ce sa-i faci, asa e el ))))