| RAY a întrebat:

Pe ce subiecte ati vrea sa fiti mai informati? Sa spunem ca cineva s-ar oferi sa caute ceva pentru voi ce v-ar interesa?

77 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acum-acum?
Cu ce pot fi curăţate ultra-lipicioasele urme de scotch de pe plastic (cu apă şi săpun şi cu Cif n-a mers, nici cu spirt) şi cum mai exact funcţionează organismul câinelui, ce poate şi ce nu poate dizolva stomacul lui şi de ce, de ce legumenoasele ies din el aşa cum au intrat (na, nu ştiu cum să mă exprim mai frumos)?

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Ioi, până şi de mine n-ai uitat, mersi mult! O surpriză plăcută. big grin

Interesante informaţii, deşi tot nu m-am lămurit cum e cu digestia legumenoaselor. Oricum, am aflat câte ceva nou, deci tot suntem pe plus. Mulţumesc!

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Mulţumesc. Interesante articole şi acestea. Cu legumele ne-am cam lămurit, dar cu legumenoasele (adică fasole, soia, linte, mazăre...soia în mod special mă interesa, pentru că o dată am observat că a ieşit aşa cum a intrat, întreagă, boabe fierte) tot rămâne semnul de întrebare.

| Bacemi a răspuns:

Psihologie / Filosofie / Fitness / Bodybuilding / Alergare / Nutriție / Somn / Fructarianism / Călătorii / NLP / Life coaching / Iubire / Seducție / Spiritualitate/ Raw - veganism / Sexualitate

| RAY explică (pentru Bacemi):

Vezi ce am scris la alti useri

| FemeiaPisică a răspuns:

Momentan citesc niște cărți care abordează subiectele de care sunt interesantă:
- Sexul şi religia care se opune;
- Încrederea de sine şi dezvoltarea personalităţii;
- Armonia în cuplu (aici am găsit multe teorii diferite şi interesante, aşa că am început în paralel o carte despre imaginea bărbatului în societate);
- Banii- cum să îi obţin uşor din ceea ce mă pasionează ca să îmi fie un mijloc de ajutor, nu să îi transform într-un scop;

| RAY explică:

Fara chat la intrebarea asta ok

| Drimmero a răspuns:

Despre diferite personalitati ale lumii sau genii consacrate.

| J0B0MAT a răspuns:

Deci tu te oferi să cauţi ceva pentru noi?

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Cand am timp, da

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Cât de generos.E ok, nu te pun să cauţi nimic.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Hai ca sunt curios

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Dar momentan nu am nevoie să aflu nimic în mod special.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Ok

| GoldenZenith a răspuns:

Tot ce este legat de medicina. Mă interesează în mod deosebit bolile foarte rare.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Voi vedea ce pot sa gasesc pe internet despre acest subiect

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ce drăguț. love struck
Vorba vine..nu trebuie să cauți tu neapărat.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Si eu sunt curios de asta, asta am auzit-o de la un client, care face banii din proiecte pe anumite subiecte

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Foarte interesant thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Golden esti surioara mea te ajut asa cum pot

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

La asta nu ma așteptam laughing thank youbatting eyelashes

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Wow. thinking Nu m-ai uitat. Mersi :*

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ma ajuti cu ceva?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Daca pot, da.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pastila anti-prostie, anti-caracter infect.

| BlackRose03 a răspuns:

Astronomie.In aceasta privinta cel mai mult m-ar interesa gaurile negre, viata extraterestra si quasarii.
Nu am gasit prea multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa stiu cum se poate induce apoptoza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa ramai vesnic tanara!?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ar surade ideea! laughing Ma aleg foarte repede cu arsuri solare, nu mi-ar displacea mai multa protectie impotriva cancerului de piele. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Banuiam euhappy
Am vazut ca ai sfaturi multe cu privire la "cum sa-ti ingrijesti pielea", ai si pentru "cum sa ti-o aperi"?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine? Sa las dracu' curiozitatea, azi voiam sa aflu cat de iritant e uleiul de scortisoara si mi-am iritat pielea asa frumos. day dreaming Pentru 30 de minute ziceai ca sufar de cine stie ce boala rolling on the floor
In general : evitarea iritantilor, evitarea stresului, alimentatie echilibrata/cat mai sanatoasa si sfantul spf 50.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am pricopsit cu o pata mica, chiar mica, solara (d-aia maronie) pe sanul stang (fac topless).Cum coada calului scap de ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Grefa de piele? :)) Sau poti sa apelezi la creme. :D

Daca continui sa te expui la soare nu este indicat sa incepi un tratament care inhibeaza melanina. Tratamentului pentru inhibarea melaninei i se alatura o crema hidratanta, mie imi place Bioderma atoderm intensive baume.

Poti sa folosesti Skinoren gel 15 % in combinatie cu Arbutin 2% sau Vitamina C
https://www.sensiblu.com/produs-Skinoren-gel-15--tub*50g~7502332.html

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054059

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054057

Introduci pe rand si treptat produsele. Poti sa incepi cu Skinoren, in prima saptamana il aplici o data, in a 2-a saptamana de doua ori si tot asa pana ajungi la aplicarea lui de 5-7 ori pe saptamana. In perioada de acomodare poti sa il aplici doar seara.

Skinoren si vitamina C se pot aplica de doua ori pe zi, Alpha arbutin o data pe zi. Daca folosesti Niacinamide nu poti sa folosesti vitamina C consecutive, dar poti sa aplici niacinamide dimineata si seara vitamina c. Inhibitorii de melanina ( Skinoren, vitamina c, arbutin ) trebuie aplicati de minim 5 ori pe saptamana ca sa-si faca efectul, nu aplici doi inhibitori de melanina unul peste altul. Poti sa aplici skinoren dimineata si seara vitamina c/arbutin. Dupa aplicarea inhibitorului astepti 5-10 minute si dupa aplici crema hidratanta.

Daca mai vrei sa faci plaja poti sa introduci acum un ser cu niacinamide ( vitamina b3 ), este un ingredient de tip cell communicating care le comunica celulelor sa functioneze, sa arate si sa se comporte precum o celula sanatoasa. Nu este fotosensibilizant. Poti sa incepi sa il foloseste de doua ori pe saptamana, pana ajungi la folosirea lui de 5 ori pe saptamana. Crema hidratanta este obligatorie.

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054060

Zilnic bea un pahar cu apa si zeama de la o lamaie, vitamina c ajuta la regenerarea pielii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!
Te iubesc happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pe mine nu ma iubesti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Inca nu, Ray!
Dar nu este exclus sa te iubesc intr-o zi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Oricum,postarea ta m-a ajutat.
Iti multumesc!happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Trist,esti singura fata care nu ma iubeste

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc. ^^

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Npc

| JustBlackNoGrey a răspuns:

As vrea sa fiu foarte bine informat cu privire la hipnoza. Sunt multe informatii pe net, dar nu cele potrivite, ci unele la vrajeala, altele se invarte in jurul cozii si nu te invata nimic concret, altele iti cer bani, etc, etc. straight face

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru RAY):

Mersi ca ti-ai facut timp sa imi oferi asemenea informatii. chiar iti multumesc

| RAY explică (pentru JustBlackNoGrey):

Npc,voi continua ca sa ajut cat pot

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru RAY):

happy

| RAY explică (pentru JustBlackNoGrey):

La intrebarea mea as merita eu fundita sa spun asa

| Habbsha a răspuns:

Momentan, pe mate și info.

| Drimmero a răspuns (pentru Habbsha):

Repede...3+3

| Habbsha a răspuns (pentru Drimmero):

Nu știu.

| Habbsha a răspuns (pentru RAY):

Mersi. Sunt foarte utile ultimele două happy

| RAY explică (pentru Habbsha):

Desigur ca te-as fi ajutat si mai mult dar info e un domeniu mare, poti incepe de undeva apoi continua, evolua, cu tine am mai vorbit in trecut

| AlexuuM a răspuns:

Cum as putea face bani din jocuri video sau firme care cauta adolescenti pentru testarea jocurilor pe un salariu mic fara diploma. happy

| VictorCti1234 a răspuns:

Ceva ce sa ma ajute (inca nu m-am decis).