| anonim_4396 a întrebat:

Pe cine ați salva dacă ați fi într-o situație în care ați avea de ales dintre a salva viața animalului vostru de companie sau a unui om? De ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e roman nul salvez pentru ca imi poarta dusmanie, animalul ma stie ca l/am ingrijit cand l-am luat si tine la mine

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mi-aș salva caniche-ul (cățelul), nici nu aș sta pe gânduri!
Aș încerca pe amândoi, de ce să mint? Nu imi stă in obicei să nu ajut la greu...

| LoveSleep a răspuns:

Niciunul. Fiecare pentru el.

| CostinAlamariu a răspuns:

Omul deoarece are valoare intrinsec obiectiva mai mare decat un animal

| DonEduardo a răspuns:

Depinde cine e acel om.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar a omului, este o ființă conștientă de sine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Da a-și salva viața unui copil fără sa ma gândesc o secundă dacă știu ca are o problema cu inima sau cu plămâni sau ficatul donez imediată nu mai am de ce sa astept sa alte prosti nu vreau sal văd cum se zbate între viața și moarte nu mai stau pe gânduri nu mai am de ce sa mai trăiesc sau dacă nu știu văd ca este pe cale sal lovească o masi și eu am destul timp sa-l pot salva și am doar o singura șansa o fac fără sama gândesc o clipa și secundă ori murim amdoi ori ia sau el este in viața Am o slăbiune față de copii mai ales când le văd mânuțele ale mici se termina filmul sau când aleargă ei cu picioarele alea mici de tot se cu uita la mine cu ochi aia mari de tot sa mearga sa Vorbeaca unde stau eu la varul meu este copil pe nume Darius mic și i-am pus numele pingu acum toți îi spune PIngu și mereu când îl văd pe hol sau pe afara nu rezista sa nu-l mușchi de fălcile alea sau sa-l iau in brațe sâ ma joc cu el

| DenqOO a răspuns:

A omului. In felul meu de a fi sunt mai atasat mai mult de oameni decat de animale

| GusticelMititel a răspuns:

Animalutul meu scump si frumos, fara discutii.