| CinevaAnonimă a întrebat:

Pe cine dam vina pentru incultura noastra?

14 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Pe guvernele romaniei ca mereu schimba legi in educatie ex Ec. andronescu care a scos scolile profesionale trebuie tinuta minte aceasta greseala, romanii uita

| RAY a răspuns:

Educatia, societatea, lipsa bunului simt, civilizatiei

| zurick a răspuns:

Pe noi insine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vorbeam cu o persoana majora si tocmai ce imi zice ca nu stie alfabetul deloc.Zi si tu acum...

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Ce ai in vedere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu am inteles intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vreun motiv pentru care folosesti persoana I plural? Incultura lui x, vina lui x.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Adica eu as fi lipsita de cultura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

De ce ma intrebi pe mine? Din intrebarea ta asa reiese, tinand cont de persoana folosita.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu o baga in seama, tu esti o persoana culta

| Victor453 a răspuns:

Noi insine suntem vinovati in asta

| CosminCD a răspuns:

Pe noi ca generatie... Noi suntem cei care ar trebui sa nu mai promovam incultura - in tot ce inseamna ea (mass-media, evenimente, atitudine)

| TheLifeIsGood a răspuns:

Noi suntem singurii vinovati...

Răspuns utilizator avertizat