| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi ce va ajuta cel mai mult sa treceti peste momentele grele ale vietii?

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Timpul, timpul le rezolva pe toate. Dupa care, prietenii, si intr-o masura si familia si adoptarea gandiriii pozitive, chiar si in cele mai negre situatii.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Optimismul!

| Bunicul62 a răspuns:

Credinta,familia,rudele,prietenii.

| dacia63 a răspuns:

Un moment greu al vietii il trec cu usurinta diminuand gravitatea faptelor; imaginez pentru acelasi fapt situatii mult mai grave, astfel ca situatia mea devine chiar de apreciat si atunci reusesc sa gasesc rezolvari simple

| Mitsuri10 a răspuns:

Prietenii,timpul,anturajul.Pana la urma problemele fac parte din viata noastra.Nu avem ce face.Trecem cu BRIO peste toate.winking