| Mădă0611 a întrebat:

Pe voi nu va enerveaza aia care se lauda ca nu mai au televizor, dar pe net se uita la toate prostiile? La tv sunt documentare faine pe care nu le poti vedea decat ilegal (cele online sunt uploadate fara vreun drepturi)

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma enerveaza orice lauda prosteasca. Pe asta cu "nu mai am TV" nu prea o aud, in schimb se lauda o colega ca are TV-uri noi, in cutie, si nu le foloseste. Chiar imi pasa mie de cumparaturile ei nechibzuite.
Si eu sunt fanul emisiunilor de pe Discovery si alte posturi similare, dar mai mult din domeniul auto. Nu ma obosesc sa caut emisiuni mai noi pe Youtube ori alte surse, ma multumesc cu ce apare la TV, si mi se pare mai comod decat pe monitorul de pc.

| Mădă0611 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

La tv mi se pare fain ca nu alegi, si asa acumulezi informatii din mai multe domenii. Daca ai cauta pe net, probabil ai cauta doar in domeniul care te atrage. Mie imi placea Viasat Nature, dar l-au scos din grila de programe. Daca invat un singur lucru intr-o zi, acea zi n-a trecut degeaba. Bine, tot timpul invatam ceva, dar sunt unele lucruri care te bucura foarte mult, sunt acele lucruri pe care le vezi zilnic, insa nu te gandesti de ce sunt cum sunt, nu cauti vreo explicatie, si ti-o ofera cineva, "gratuit".

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mădă0611):

Iar daca iti cauti singur doar informatii pe placul tau, devii subiectiv.
Multi sufera de asta, in prezent. Tine si de bibilica fiecaruia, dar pe internet gasesti orice "dovada" vrei sa vezi. Pentru unii e de ajuns.

| Drimmero a răspuns:

Nu mai ai ce sa vezi la tembelizor, fara pic de misto o zic. Mai ales perioada asta numai de corona s-a vorbit.

Internetul a luat fata tv-ului cu mult.

| Mădă0611 explică (pentru Drimmero):

In vacanta de "coronavirus" am descoperit "Uimitoarea lume a lui Gumball". Am aproape 33 de ani. (y) big grin M-as fi uitat si la ceva documentare, dar cum doar tarziu ajungeam in camera, de somn nu puteam fi atenta, asa ca pe desene. Daca nu intram pe net, uitam de pandemie.

| Drimmero a răspuns (pentru Mădă0611):

Bun revenit, Mada.

Abia acum ai descoperit de Gumball?

Ideea e ca nu mai ai ce vedea la TV, pe toate posturile se vorbea doar despre corona, intram si pe forumuri sportive si tot despre corona era subiectul in titlu,, perioada asta chiar a fost plictisitoare din cale afara, de acum incep sa-si revina lucrurile la normal.

| Mădă0611 explică (pentru Drimmero):

Ia-ti caini si du-te cu ei la plimbare, nici un coronavirus nu te atinge, dar sunt sanse sa iti faci nervi si dusmani ca romanii-s prosti.

| Drimmero a răspuns (pentru Mădă0611):

E o problema cam mare, nu prea mai suport cainii, am avut altercatii cu cainii comunitari, dar si cu caini scapati pe strazi de stapani,, la mustata am scapat de muscaturi, iar eu de atunci nu mai suport cainii pentru ca sunt niste animale foarte parsive si imprevizibile, cumva cred ca e o ura reciproca. Poate doar sa iau vreun pui sa-l cresc, sa prind drag de el, sa formam o legatura,, dar sa iau unul deja mare zic pas.

| LPCTSTR a răspuns:

Eu ma laud c-am 3 televizoare in casa si nu ma uit la niciunul, 'na rolling on the floor rolling on the floor
Cat despre prostiile de pe internet, atat timp cat au acces la el si continutul exista, n-ai ce sa le faci.
Decat sa vad aceleasi documentare expirate, aceleasi programe imbecile si cringe pana-n panzele albe si tot aceleasi stiri dezolante mereu si mereu, mai bine internet si-un laptop pe care sa ma mai si jocwinking laughing

Apropo, oare cati ani ai pierdut pana acum uitandu-te la reclame? Inca un motiv pentru care televiziunea este de cacao; intre timp, accesez ce vreau, cand vreau, fara reclame (god thx adblock), fara stres

| Mădă0611 explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu ce adblock ai tu, dar al meu e mai prietenos, lasa cateva sa treaca, si apoi sunt prostiile cu confidentialitatea, cu notificarile, eventual iti recomanda alt articol, sau alta pagina. Deja stiu, cand deschid un link, 3 "x" se dau automat, nici nu mai citesc ce e, ca alea-s.