| SportBoy a întrebat:

Pe voi nu va enerveaza cand colegii vostri de clasa va intreaba ce note ati luat la test? Pe mine chiar ma enerveaza la culme! Nu inteleg de ce sunt asa curiosi!

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu sunt curioşi. Vor să se laude cu notele lor. Un elev care a luat 2 nu o să te întrebe cât ai luat. Unul care a luat 10 o să te întrebe, ca să se simta superior.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred si eu ca cineva care ia note mici se enerveaza cand e intrebat cat a luat.

| CinevaNou a răspuns:

Dar cat ai luat?

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu ma enerveaza chiar deloc. laughing
Si eu intreb pe altii cat au luat...ce e asa enervant? confused thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma intreb uneori ce tot ii freaca grija de nota mea. Nu stiu, curiozitatea, sau nu isi pot tine gura sa spuna ca au luat nota mai mare, habar nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu era cine sa ma intrebe, ca luam de obicei note mari, si nu vroiau sa auda cat de prosti sunt.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna!
Depinde.daca te intreaba un prieten bun, inseamna ca ii pasa de tine sau poate e doar curios. Dar uneori intervine concurenta si o sa te intrebe ''Cat ai luat?'' tu o sa-i raspunzi cu nota primita, iar el ca sa se laude o sa zica ''Aaa eu am luat 10''. Ca nu te va intreba unu cu 2 si 3 cat ai luat tu in test laughing
Deci sunt curiosi ca sa se laude sau apare concurenta!
O zi faina!

| ClassicalNote a răspuns:

Daca te intreaba prietenii, le pasa. Daca te intreaba colegi care au rezultate cam ca ale tale la invatatura, te considera concurenta, si e de bine, pentru ca inseamna ca ai capacitate.
Daca totusi te intreaba din rautate, nu-i nimic: o sa uite foarte repede genul asta de lucru, asa incat poti mai bine sa raspunzi la intrebare fara sa te simti stanjenit. Daca te simti stanjenit, inseamna ca nu ai incredere ca poti mai mult, si le dai satisfactie. happy

| camitzu27 a răspuns:

Nu prea ne pasa. Nu le raspunde si gata daca te enerveaza asa tare