| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi vă afectează excesul de tehnologie?
În ultima vreme am petrecut foarte mult timp în mediul online și încep să observ câteva schimbări: sunt mai tristă, îmi lipsește dorința de a comunica, am momente în care mănânc foarte puțin (sau deloc), evit ieșirile sub o mulțime de pretexte, iar activitățile pe care le făceam cu drag îmi amplifică starea de anxietate.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are de aface chiar asa de mult cu mediul online. Depinde ce faci.

Ideea este ca lipsa fericirii lasa locul... a ceva ce nu prea exista. Pe ce platforme ai stat, sau pe ce site, joc, etc... online, te-a facut sa nu te mai simti fericita. Nu te stimuleaza deloc. Dar daca ai face ceva fizic, ce l-a fel, nu te-ar face fericita, atunci tot asa te-ai simti.

Cand un om vrea ceva, o sa obtina. Asa... evolueaza omul, e inevitabil. Daca tu vrei sa nu te mai simti asa, sunt sigur ca asa o sa si fie happy
Vrei sa stai online si sa te simti bine? Cauta ceea ce iti provoaca aceasta stare. Nu vrei? Cauta altceva care, la fel, te face sa te simti bine.

Succes!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E sursa ideala pentru cei care nu au lipsa de ocupatie si se plictisesc, va urma ceva mai misto curand sper

| Celcestietot a răspuns:

Chiar deloc, pot spune ca imi creste excesul de fericire laughing!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stau doar pe Whatsapp și TPU, deci nu prea. Dezinstalează-ți aplicațiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vede