Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Pentru a pleca in Republica Moldova cu o masina care nu este inmatriculata pe numele meu, imi trebuie procura din partea proprietarului?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da
practic depinde peste cine dai la granita

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Adica poate sa nu ma lase? Eram curios daca trebuie obligatoriu prin lege. In UE nu trebuie. In toata Europa trebuie doar in Turcia si Ucraina din cate stiu si voiam sa ma asigur daca trebuie sau nu in republica moldova.

| EuSuntOmul a răspuns:

Mai bine nu merge acolo

| AnutaAna a răspuns:

Iti trebuie certificatul de inmatriculare si verifica sa ai asigurarea obligatorie si desigur ITP-ul, nu iti trebuie procura..eu am fost in Grecia cu o masina a unui prieten si nu am avut nevoie de asa ceva