| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti.Ce parere a-ti avea daca o fata v-ar oferi flori? A-ti aprecia gestul?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le refuz pe baza ca ei ii vin bine sa le tina in casa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si sa ma lase sa i fac masaj la piciorușe?

| T0T a răspuns:

Normal. Nu înțeleg, de ce nu l-aș aprecia?

| LoveSleep a răspuns:

Aș izbucni în râs.

| T0T a răspuns (pentru LoveSleep):

Mentalitatea asta frate...

| LoveSleep a răspuns (pentru T0T):

Ce mentalitate? Nu are absolut nicio legatura.

| T0T a răspuns (pentru LoveSleep):

Doar că nu știu ce vezi tu atât de amuzant în chestia asta.

| LoveSleep a răspuns (pentru T0T):

Prea mult de scris.
O lasam pe altadata.

| Wøodenpints a răspuns:

Arăt eu a capră ca să mă bucur când primesc plante?
Eu nu înțeleg gestul de a oferi flori nici măcar unei fete. Sunt o mulțime de chestii mai utile, frumoase și interesante decât florile pe care să i le oferi ca să-ți scurtezi drumul spre capătul picioarelor ei. Capătul de sus.
De ce ai rupe o floare sau ai cumpăra-o de la cineva care a rupt-o, doar să i-o oferi cuiva? Ca să ce? Să se uite la ce cât de frumos se ofilește și moare?

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

rolling on the floor deci pentru tine ar fi o insulta.or fi chestii mai utile dar tocmai asta e magia florilor, nu ne plac pentru utilitatea lor ci pur si simplu pentru ca exprima frumusete si vitalitate.si oricum asta e omagiul florilor sa fie rupte si oferite.atata timp cat nu o rupi din radacina nu e nici o crima. poate s-ar simti chiar prost sa imbatraneasca fara a fi rupte de nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a intamplat de cateva ori, ultima data chiar acum cateva saptamani. Nu e vorba ca n-as aprecia gestul, dar mi se pare putin cam ciudat si comic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah,da. I-as da cu ele in cap rolling eyes.

Ce fata ar oferi flori unui baiat?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

O fată care nu are idei preconcepute și care iubește.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

N-ar vrea si martisor? thinking

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

În unele zone ale țării fetele oferă mărțișoare băieților.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Pai in zona mea, doar baietii ofera.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Și în a mea, dar tocmai, zic că nu ar trebui să existe anumite idei și fiecare să facă ceea ce simte. Oricum în cazul acesta e și vorba de orgoliu, specific femeilor, dar care le mai dă peste nas în viață de multe ori, doar o vorbă pe care ar trebui să o ții minte. Un suflet murdar se hrănește din orgoliu. Un suflet care transmite o energie suficient de puternică este și lustruit de aceasta, asta dacă este și depus un minim efort.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-ar parea aiurea.

| ubox7007 a răspuns:

Depinde, daca iti place de unul cu gandire comunista, nu ar trebui sa ii dai flori, daca iti place de unul deschis la mine, calumea si genul de baiat bun, chiar cred ca apreciaza, eu as aprecia, chiar ar insemna mult pentru mine ca o fata sa depaseasca aceasta bariera sociala tampita construita pe baza ca femeile nu pot sa faca nimic decat sa fie cucerite, gen propietati.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Orice gest facut cu intentia de a ma bucura e un gest frumos.Ce inchisi la minte suntem.Mie imi plac florile si de asemenea nu imi plac regulile impuse de societate care nu au nici un sens.

| veryhonest a răspuns:

Inainte sa-i ofere flori, fata ar trebui sa stie cu ce "fel" de baiat are de-aface, pentru ca la unii li se va parea un gest strict adresat femeilor, iar altii vor privi situatia ca fiind una perfect normala.

| Bitextual a răspuns:

L-aş aprecia. Apreciez şi domniţele care hotărăsc să treacă peste nişte bariere impuse de societate. Dacă ar fi un gest sincer, simplu, din inimă, de ce nu? Cresc cumva florile doar pentru a fi dăruite de bărbaţi femeilor? Trebuie să respectăm modul fiecăruia de a-şi exprima sentimentele.

| Nicusor_Daniel_Popa_1990 a răspuns:

Da, adică nu inţeleg de ce sa nu apreciez acest gest, este un gest de simpatie.