|

PENTRU BAIETI : Cunosc persoane cu voci fie putin mai subtirele, fie mai groase. Vreau sa va intreb voua cand vi s-a schimbat vocea, pe la 14 ani, pe la 18, pe la 24 etc? Povestiti experientele voastre. Discutia nu are scop ofensator, doar informativ happy.

9 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

De cand eram mic aveam vocea groasa, dupa cand eram la liceu ma suna diriga la telefon si vorbeam cu ea ii spuneam ca sant tatal lui x ma credea si imi zicea tot ce trebuia fara sa afle ai mei nimic. Vocea o aveam la fel ca a lu taicameu laughing

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu am avut niciodata vocea subtire, de fata, nici nu stiu cand mi s-a modificat, in jur de 13-14 cred ca a inceput procesul. Am vocea barbateasca, nu am fumat,, adica nu am vocea ragusita, e pur si simplu matura. Multi au modificari a vocii in care vocea le joaca feste, ba au episoade cand e groasa, ori ragusita, ori e subtire pana isi gaseste echilibru.

Mi-am dat seama ca am vocea modificata cand ascultam unele inregistrari, mie unul nu-mi suna cine stie ce,, altii m-au sesizat ca mi s-a ingrosat vocea, s-a mai ingrosat o data dupa liceu.

| a răspuns (pentru Drimmero):

Inregistrarile sunt o prostie mare. Acum 4 ani era moda la Trivia, toti isi inregistrau vocea si o puneau pe site. Se radeau dupa si cu fundul ( ei de ei) ca se auzeau ca naiba. Conteaza si ce microfon ai, ce program, etc.

| a răspuns (pentru Endoryus):

De acord, ma aud diferit si de pe telefoane diferite, uneori ne poate suna vocea frumos, alteori poate sa fie totul haotic/

| a răspuns (pentru Drimmero):

Eu ma aud prea subtire de pe unele telefoane. Ca un gay.

| a răspuns (pentru Endoryus):

Cel mai bine e sa te inregistrezi avand casti, te auzi mai izolat si mai ok.

Oricum, niciun dispozitiv nu iti arata 100% vocea pe care o ai.

| a răspuns:

A inceput sa se ingroase brusc, pe la 13 ani, cred.
Dar inca se modifica (am 26).
Nu am fumat.

| a răspuns:

Pe la vreo 13-14 ani a inceput sa se ingroase dar asta depinde si de gena ta si de IQ-ul tau dar de multe ori vocea e inselatoare am cunoscut oameni care pareau duri dar aveau o voce subtire.

| a răspuns:

A incept de pe la 14 daca imi amintesc bine. Multi spuneau ca mi s-a ingrosat. Dupa 19 lumea a incetat sa ma mai tampeasca ca o am groasa. De fapt, devenise placuta. Acum ce stiu eu? Mie nu mi se pare nici una, nici alta. Normala.