| Unuseranonim a întrebat:

Pentru baietii gay de pe comunitate (daca sunt) cum vi se pare toata situatia? Ca eu unul simt ca mor. In fiecare zi ma trezesc cu speranta ca poate traiesc un cosmar, iar ceea ce mi se intampla nu e adevarat. Plus ca asta ii o parte minora din tot

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca suferi atat de tare ca gay, poate este cazul sa iei o decizie serioasa si sa devii unul normal, drept, ca aia vad ca nu sufera.

| Unuseranonim explică (pentru Violleta2022):

Nu prea cred ca functioneaza lucrurile asa, nu am ales eu sa fiu gay. Ce inseamna sa fii normal? Sa iti placa persoanele de sex opus? Wow, uite ca nu m-am gandit la asta. Maine dimineata cand ma trezesc nu voi mai fi homosexual? Tu ai gandit mult pana ai scris comentariul asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Bineinteles ca tu ai ales sa fii gay, ca asta este o decizie proprie si personala, ca de decidea mama natura, te nasteai cu vagin nu cu penis.

| Unuseranonim explică (pentru Violleta2022):

Din moment ce in creierul unei persoane homosexuale se produc reactii chimice cand se gandeste/ uita la o persoana de acelasi sex pe care o iubeste sau de care s-a indragostit, cum tie ti se intampla asta cand te gandesti la o persoana de sex opus, nu prea cred ca e o alegere. Am incercat sa simt atractie fata de fete, dar nimic, nu exista acel foc, plus ca atractia ar fi trebuit sa fie una naturala, din instinct. Crezi ca alege cineva asta? Sunt persoane ce simt atractie fata de ambele sexe. Nu degeaba exista zicala "Doua persoane sunt indragostite daca exista chimie intre ele"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu gandesti, fetito? Cine ar alege sa faca parte dintr o minoritate privita rau? CIne ar alege asta? NU ALEGI sa fii gay.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Nu ti bate capul cu ea, omule. E prea limitata. Eu sunt de al tau.

| Unuseranonim explică (pentru anonim_4396):

Esti homosexual? Cum iti este viata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Nu am facut coming out ul. Nu am de gand sa il fac. Nu prea stie multa lume, nu caut sa mi arat orientarea. Imi vad linistit de treaba...

| Unuseranonim explică (pentru anonim_4396):

Pot sa iti scriu in privat pe TPU? Sunt intrebari anonime, stai linistit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Omul este dotat cu inteligenta si putere de decizie si este capabil sa decida singur ce este bine si ce este rau.
Evident, daca ai fost dotat de la mama natura cu puta in loc de pasarica, atunci esti destinat sa fii barbat.
Hai a nu dam frau instinctelor animalice din noi, ca putem ajunge criminali si pretinde ca nu sunetm noi vinovati daca omoram, ci natura care ne-a facut.

Stiu ca sunt controverse in ce priveste reactia chimica din creier, dar aceea este infleuntata direct de hrana pe care o inghitim zilnic si de cea spirituala, cu care ne hranim mintea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pleaca,te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Desigur

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot... sunt tura de noapte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar macar nu mai abera aici. Nici macar tu nu ai ales sa fii hetero. Tare as vrea sa ai un copil homosexual. Ai merita o

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc alor mei parinti, ca m-au crescut si educat bine, ajungand o sotie si mama normala, cu doi copii sanatosi si normali, care au parteneri de sex opus.

| Unuseranonim explică (pentru Violleta2022):

Stii ca exista persoane transgen nu? La mine nu-i cazul, dar o astfel de persoana se poate cu puta sau pasarica, cum ai zis tu, dar totusi se identifica ca fiind de sex opus.
Daca vorbesti de criminali si oameni periculosi, aia e cu totul altceva.
De unde ai scos-o pe asta? rolling on the floor Hrana nu are nicio legatura cu atractiile fata de o persoana. De exemplu, daca mananci carne de porc, inseamna ca esti atras de barbati si daca mananci carne de vita de femei? N-are nicio logica, fara suparare

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intelege gresit, nu sunt impotriva gay-lor, ca pana la urma fiecare are sex unde vrea si tot asa mor de batarnete.

Citeste-mi postarile mai vechi si vezi ca am scris de multe ori, ca am lucrat cu gay si lesbience si sunt perfect ok cu ei, ca doar nu ma afecteaza decizia lor sexuala si nici nu imi fac mie avansuri sexuale.
Traiesc de 30 de ani in tara care are deja aprobata si legalizata casatoria intre homosexuali, unde Mardi Gras, este la ea acasa ( Australia).

In ce priveste batranetea, inca sunt la jumatatea vietii, asa ca, nu-mi fac probleme!

| Unuseranonim explică (pentru Violleta2022):

Nu are nicio legatura cu genetica. Daca unul din parinti e homo, ar fi fost si copilul, ceea ce nu are logica, deci nu e genetica. Daca pe acel site de filme exista categoria gay/ letsbi nu inseamna ca persoanele fac ceea ce se face acolo. Intre aceste persoane exista iubire

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Continui sa jignesti laughing
Nu mai da afara bucati din sufletul tau
Tine le acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Deci esti o femeie batrana careia i-a trecut vremea laughing)

| AC4S4 a răspuns:

Traiesti ceva nenatural, deci nu e de mirare. Este pur si simplu o deviatie. In general apare din mai multi factori.

Consider ca bullyingul, abuzurile si jignirile constituie o mare parte din acei factori.
La fel e si cu depresia, anxietatea si alte astfel de conditii/stari.

Oamenii se confrunta cu niste probleme la care au nevoie de o rezolvare. Sunt persoane care considera depresia doar o tristete, ca e ciudat sa fii depresiv, iesi o data in oras si te simti mai bine. Asta nu le va rezolva problema, ci se va agrava pentru ca nu o trateaza.

La fel si cu homosexualitatea. Daca doar ii spui omului lucruri generice, "normal ar fi sa fii heterosexual", nu il ajuti cu nimic. Ramane in problema lui.

Persoanele cu astfel de probleme au nevoie de ajutor si solutii. Nu de respingere si ura din partea oamenilor. Nici de parade (imagineaza-ti o parada "e normal sa ai depresie", acelasi lucru, omul nu isi va rezolva problema, o va accepta si atat).

Sfatul meu e sa te feresti si de oamenii care arunca cu ura, de oamenii fara empatie, dar si de oamenii care vor doar sa te faca sa-ti accepti problema, nu si s-o rezolvi. Cauta persoane care sa te intelega si sa doreasca sa te ajute.

| Invictusman a răspuns:

Homosexualitatea este una din cele patru categorii principale de orientări sexuale, împreună cu asexualitatea, bisexualitatea și heterosexualitatea, în continuumul heterosexual–homosexual prezent la oameni și la animale. Înțelegerea științifică indică faptul că orientarea sexuală nu este o alegere, ci mai degrabă un proces complex în care sunt implicați factori de natură biologică și de mediu. Cercetările au arătat faptul că homosexualitatea este un exemplu normal și natural al variației sexualității umane și al animalelor non-umane și nu reprezintă o sursă de efecte psihologice negative prin și din ea însăși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deblocheaza ti mesajele private
pune sa poti primi de la orice user TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jassminuţa loveşte din nou.

| FantasyBoy a răspuns:

Care situatie? Ai uitat sa precizezi ce anume te deranjeaza, sper ca nu insisi orientarea ta sexuala, pentru ca asta ar fi absurd!

| Unuseranonim explică (pentru FantasyBoy):

Pe langa orientarea sexuala, mai am si alte probleme de sanatate, certuri in familie si mai sufar si de anxietate sociala. Stiu ca nu ar trebui sa imi spun problemele pe net, dar chiar sinteam nevoia sa imi spun off-ul

| Unuseranonim explică (pentru FantasyBoy):

Situatia in sine, cum coopereaza alte persoane de genul cu viata in sine, eram curios, ca nu prea cunosc baieti gay

| Bluestar15 a răspuns (pentru Unuseranonim):

Homeopatia e foarte eficienta pentru conflicte interne si anxietate sociala. Exista studii in vivo si in vitro care arata cat de eficiente sunt remediile homeopate aplicate pe germeni in conditii de laborator (altereaza celulele germenilor etc.). Conflictele interne si anxietatea sociala au uneori inclusiv cauze fiziologice, asa incat homeopatia poate ajuta mult. Mai ajuta mult si spovedania si rugaciunea (stiu gay care se spovedesc, stai linistit ca popii nu-s inchizitori asa cum crede lumea). Toate cele bune!

| TheBlackWolf1 a răspuns:

Lumea în care trăim e nașpa, te înțeleg perfect. De aceea consider că este nevoie de sprijin reciproc și înțelegere. Dacă îți dorești să împărtășești vreo poveste legată de orientarea sexuală și să-ți verși oful, te aștept pe pagina mea: https://kvolkovici.blogspot.com/2021/06/confesiunile-voastre.html