| monicaaa17 a întrebat:

Pentru bărbați, va place sa purtați barba? Nu va incomodeaza?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu suport

| Drimmero a răspuns:

Mi-e ciudat sa o dau jos de tot, arat prea ciudat, prea baby face. Las mustata si fac eu singur acasa un contur ceva la cioc si il las asa. Am lasat si barba sa creasca fiindu-mi sila s-o dau jos si nu aratam ok.

| Celcestietot a răspuns:

Nu am o problema cu asta.

| Sofer a răspuns:

Am încercat sa port barbă dar devine neplăcut și ma mănâncă față... Asa ca mai bine fără ea.

| LPCTSTR a răspuns:

N-o suport, prea mult stres s-o ingrijesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primele luni "incomodeaza" și arata nașpa până creste calumea, e la fel ca și cu părul de pe scalp, întotdeauna sunt faze ciudate.
Da îmi place s-o port pentru că societatea e prea fixată pentru a nu avea una. Nu incomodează/mănânca dacă e îngrijită cu produse special concepute pentru barba(nici nu-mi i-a mai mult de 2-3 minute pe zi sa o ingrijesc) și părul de pe scalp incomodeaza daca nu îngrijit calumea.
Nu mi-o mai dau jos pentru că îmi protejează pielea, daca nu am par, sebumul mi se aduna pe piele și fac acnee.