| MasterOfDisaster a întrebat:

Pentru care nu sunt in Romania!
In ce tara sunteti? De cat timp? Spuneti-mi si mie va rog cate ceva..cum sunteti vazuti de ceilalti, daca ati trecut prin unele situatii naspa. Daca sunteti la scoala cum e materia, daca sunteti la lcuru, cum se poarta restul colegilor cu voi.
Eu m-am mutat in Danemarca cu familia (am 16 ani), si vreau sa stiu cam la ce sa ma astept...multumesc!
Ps: Ar fi mai bine sa imi dati detalii despre tarile mai nordice, adica nu ma prea intereseaza Italia, Spania, unde stiu cam ce se intampla.

7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

In Danemarca sunt romani, mai ales studenti. Am colegi care au plecat acolo si nu au intampinat greutati.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Astia nordicii sunt imi educati deoarece in timpul razboiului 2 big grin germanii au trecut peacolo si si-au lasat un pic de cultura. Deci in concluzie te vei integra bine.

| MasterOfDisaster explică (pentru DeidaraXR1):

Tu ai raspuns degeaba. Nu mi-ai dat nici un detaliu relevant. Bine macar ca nu ai cersit fundita...

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Esti praf. Nici nu o sa iti explic ce vroiam sa spun prin comentul meu mister destept foc.

| MasterOfDisaster explică (pentru DeidaraXR1):

Mai, eu nu am vrut o lectie de istorie. Nu ma intereseaza de al doilea razboi mondial, si urmarile lui. Tu ai tras concluzia ca ma voi integra-pe ce baza?
Ca au trecut nemtii pe aici? Daca si danezii discrimineaza romanii ca si fracezii? Pe mine ma intereseaza de mentalitatea nordicilor in general.
Si doar asa, de chestie : sunt fata.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Asta e mentalitate nordicilor. Sunt mai primitori fata de italieni spanioli. Stii ce cred italienii despre noi? Ca suntem niste tigani imputiti si mafioti deoarece toti criminalii din tara noastra se ascund in Italia. Nordicii se comporta altfel fata de sudici. Sunt mai educati si nu discrimineaza. Cei drept sunt niste dementi care mai fac misto de cei diferiti dar nu ii bagi in seama. Si doar asa, de chestie : traiesc in Elvetia de 2 ani :-W

| MasterOfDisaster explică (pentru DeidaraXR1):

Iei, mi-ai dat niste informatii utile!
Observi diferenta dintre primul raspuns si asta?
Misto faza de la finalwinking.