| Hadysee a întrebat:

Pentru cei care au prins : cum era pe vremea comunismului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

De la clasele 1-4 program de la 8 la 12-13 dupa care masa, lectii si joaca.De la clasele 5-8, program de dupa amiaza 6-7 ore in fiecare zi in afara de Dumineca. Dimineata, lectii si munca pe cimp, ajutam parintii si in fiecare toamna practica agricola vreo luna de zile.La televizor nu erau decit doua ore de program seara, asa ca scultam cenaclu Flacara la radio si citeam de naiba ma lua, tot ce prindeam. Ajunsesem sa ma joc noaptea cu privirea pe rindurile care se amestecau de somn ce-mi era.Era extrem de multa miscare pentru copii in sensul ca nu cunosteam industria electronica si trebuia sa nascocim orice joc.

1 răspuns:
| negru30 a răspuns:

Bine avea tata de toate