| unu3doi2trei1 a întrebat:

Pentru cei care cântă la chitară, ce mână țineți pe gâtul chitarei? Dreapta sau stânga?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stânga (așa ca toți dreptacii)...dar nu știu să cânt cu adevărat. Doar mă "joc" pe coarda Mi. big grin

| unu3doi2trei1 explică (pentru anonim_4396):

Am văzut pe cineva tinand dreapta pe gât, iar cea am găsit pe net m-a băgat și mai rău în ceață rolling on the floor.
Toate lucrurile au un început big grin Ai în gând să aprofundezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Acea persoană era stângace, de aceea.
Să aprofundez? Nu prea cred... Mă dor degetele îngrozitor de la corzi. Nu înțeleg cum unii pot cânta...dar chitara chiar sună excepțional.

| unu3doi2trei1 explică (pentru anonim_4396):

Chiar sună, mai ales în mâinile potrivite!

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Stânga. Depinde dacă ești stângaci sau dreptaci. Exista chitara pentru ambele variantewinking

| iuliam3 a răspuns:

Stânga