| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care locuiesc la orașe, in blocuri, nu va e frica de faptul că poate o să vina cutremurul și muriți?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Cluj nu.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-e scris să mori mai repede o să se întâmple oriunde te-ai afla.
Întrebarea ta nu își are rostul.

| alina2k18 a răspuns:

Am blocul din 86 laughing e bine sa ma prinda cutremuru acasa si nu prin centru vechi in Bucuresti sau in vreo institutie/cladire din 1900 toamna laughing
Oricum nu mi-e frica de moarte ci de boalawinking

| gemeni6226 a răspuns:

Niciodata nu mi-a fost frica de asa ceva deoarece daca e sa mori mori oriunde te-ai afla si orice ai face, dar daca ti-e scris sa ai viata apoi il traiesti si esti ocrotit.Asta nu inseamna sa sari in fantina ca tot esti ocrotit sau cu buna stiinta sa-ti distrugi sanatatea.

| Nume6 a răspuns:

Se numeste paranoia, daca e sa o luam asa si la casă la sat poti sa mori, vine un cutremur noaptea si nu mai simti nimic pentru ca dormi, nici nu mai ai timp sa reactionezi.