| Meme10Meme a întrebat:

Pentru cei care se declara anti-unionisti si anti-recuperarii teritoriilor pierdute. Un motiv des invocat de acesti oameni este ca aceste teritorii ne-ar distruge dpdv economic. Adevarat,pe termen scurt ne-ar afecta. Dar pe termen lung,ne-ar ajuta. De ex, Cadrilaterul ar avea un potential agricultural dar mai ales turistic care ar putea atrage sute de mii de vizitatori anual. Bucovina de Nord ar reprezenta o foarte mare atractie turistica datorita davei Cernauti. Si de asemenea,putem face agricultura acolo. Buceagul ar reprezenta si el o atractie turistica importanta caci are iesire la mare [deci putem face statiuni] si pentru ca acolo se afla cetatile lui Stefan cel Mare. Si de asemenea,agricultura. Si de asemenea, Basarabia ar reprezenta un punct turistic important datorita cetatilor lui Stefan cel Mare. Si de asemenea, acolo s-ar face agricultura.Si am strange zeci de milioane de euro datorita vinului. Deci? Nu ar fi mai bine sa le recuepram?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ăștia nu-s in stare să refacă stațiunile actuale și tu visezi la prea multe construcții laughing

| Meme10Meme explică (pentru Catrice):

rolling on the floor Daca sunt in stare sa recupereze niste teritorii, cred ca ar fi in stare sa faca un proiect cu fondurile europene laughing

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dacă e cuvântul cheie in Româniahee hee