| KennenX a întrebat:

Pentru cei ce au citit Roadele unei diplomatii chibzuite de Ov.S.Crohmalniceanu,(este studiata in clasa a XI) am nevoie de ajutor! Este o intrebare care ma pune pe ganduri! Spune asa:,, Pornind de la caracterizarea generala a infatisarii arcadienilor (,, ei erau fapturi integral simetrice, adica si in raport cu un plan care le-ar fi trecut prin cap, umeri, maini, picioare") formulati cateva supozitii privind modul lor de viata ( CUM ISI PETREC TIMPUL LIBER)!" Va rog cina imi poate spune cum si-ar putea petrece timpul aceste fiinte, sa lase mesaj! Ofer funda!
p.s: nu trebuie sa fi citit aceasta povestire pentru a face acest ex, este nevoie de imaginatie, pe care eu nu prea o am!

1 răspuns:
| lopaca97 a răspuns:

Este foarte simplu... avand in vedere ca erau in razboi ei se preocupau cu inventarea unor noi tehnologi mai puternice ca ale inamicului...