| Thecurious a întrebat:

Pentru cine studiaza geografia. Cum vi se pare nivelul de dificultate?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum măsori nivelul de dificultate al studiului unei discpline. Dacă nu studiezi și altceva, cum definești nivelul, cu ce compari?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Buna intrebare.
Eu am cerut niste pareri. Doar atat.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Și cum vrei să îți dea cineva o părere pe această temă, dacă ea nu este definită? Începi să mă dezamăgești. Chiat ți se pare că gândești?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Am avut o zi mai proasta.
Citisem niste comentarii despre geografia turismului.
Stiti foarte bine ca, in Romania, domeniile sunt ierarhizare in mentalul colectiv.
Medicina, dreptul, automatica, informatica, fizica, ingineria, iar la polul opus sunt psihologia, geografia, istoria, sociologia si restul domeniilor umaniste.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Stiti foarte bine ca, in Romania, domeniile sunt ierarhizare in mentalul colectiv.
Uite că chiar nu știam chestia asta, cu mentalul colectiv la români. De asta se ocupa psihologul Carl Georg Jung. Și ce ar mai fi prin mentalul colectiv la români, că chiar sunt curios?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Am gresit. Am vrut sa sa se lase de inteles ca, in general, oamenii tind sa spuna ca : la facultatea x e mai greu decat la facultatea y si z.
Mai greu, insemnand ca exista mai multe cunostinte de retinut.

| Celcestietot a răspuns:

Nimic nu este imposibil. Cu putina ambitie si placere se poate oricewinking!

| oglindasultanului a răspuns:

Interesantt, la cum imi place mie sa ma uit in toate directiile, am studiat geografia globului multi ani.