| Șttefania a întrebat:

Pentru mame:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase cu un catel?

Pe voi cum as putea sa va conving?

Mentionez ca stau in apartament cu 3 camere si nu vrea nici in ruptul capului. Zice ca nu suporta, dar nu este asa. Stiu ca l-ar iubi daca am avea. Zice ca nu sunt fericiti in apartament... Dar unii sunt daca ii dai mancare apa, ii plimbi...etc.

3 răspunsuri:
| Ayami a răspuns:

Nu sunt mama, dar eu am convinso pe mama cu 2 pisici chiar happy Deci eu una le-am adus in brate la usa si am zis ca le bateau niste copii sau le batea caini, etc si mi-a fost mila de el/ea si dupa ce l-am hranit, etc, mama a zis "fie le pastram" laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu sunt mama. Daca ai primit mesajul meu sti ce caini am.Lupul a fost primul, cand inca stateam la 3 camere.Eu aveam 14 ani (acum am 17) si imi strangeam bani de cand aveam 9 ani, si tot vedeam oamenii care isi plimba cainii si alearga cu ei ii ingrijesc etc.
Asa ca am cautat pe net si cand gaseam ceva o chemam pe mama, sau pe tata deoarece era mai ingaduitor, si am gasit o crescatorie care vindea caini lupi cu 100 lei si m-am rugat de mama
si i-am zis ca ii cumpar mancare din banii mei ii fac curat strang dupa el etc.
Si am convins-o macar sa mergem sa ii vedem.Erau 30, si mama a pus ochii pe unul pricajit, mititel si i-a fost mila de el si l-a cumparat, tata a pus ochii pe unul dolofan in schimb dar nu a mai vrut mama.PA!

| Ston3 a răspuns:

Daca esti fata sau baiat o ajuti la treaba prin casa te porti frumos o ajuti la multe si dupa o rogi daca poate sa iti i-a catal...mentionez usor despre el nu brusc ca nu-ti mai i-a...Succes!big grin