| neanicu a întrebat:

Pentru transpiratia palmelor, cum e mai bine sa te speli cat mai des cu : apa calda, intre, sau rece?

4 răspunsuri:
| M' a răspuns:

Nu cred ca asta conteaza... ceai de salvie este un remediu natural pentru reducerea fenomenului palmelor transpirate.

| M' a răspuns:

Rece

| M' a răspuns:

Remedii naturiste * Infuzie de busuioc: se pun 10-15 frunze intr-o cana cu apa clocotita, se lasa vasul acoperit 15 minute ca sa infuzeze, se strecoara si se bea. Tratamentul se continua timp de o luna. * Coaja pisata de stejar se foloseste pentru baia mainilor si picioarelor: se pun 3 lingurite de pulbere la 200 ml apa rece, se lasa vasul acoperit cateva ore si abia apoi se foloseste. * Se amesteca salvie (20 g), cretisoara (10 g), coada-calului (30 g) si lavanda (10 g). Se pune o lingurita din acest amestec in 250 ml apa fiarta si lasa sa infuzeze 3 minute. Se bea o cana dimineata, inainte de masa. * Bicarbonatul de sodiu este un remediu recunoscut pentru capacitatea sa de a anihila mirosul neplacut al transpiratiei. Se pudreaza zonele care transpira abundent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema asta...eu ma spal cu apa potrivita si cu sapunlaughingbig grin LOLlaughing