| UtilizatorTPU2020 a întrebat:

Permisele de conducere eliberate in Marea Britanie s-ar putea sa nu mai fie recunoscute nici in tarile din UE dupa Brexit. Daca va fi asa si am dat examenul in Anglia si dupa mi l-am preschimbat in Romania, permisul romanesc va mai fi recunoscut (cu examenul dat in Anglia)?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice permis din univers e recunoscut. Și mai ales ca l ai preschimbat ce mai contează...

| Simpatic a răspuns:

Eu banuiesc ca da, permisul tau va fi recunoscut daca l-ai preschimbat in Ro. Cel mai bine intrebi cand ai timp la ghiseu de la eliberari permise din cadrul politiei rutiere de pe raza caruia iti ai domiciliul.