| anonim_4396 a întrebat:

Persoanele care caută 100% compatibilitate la partenerul/partenera au șanse să îl/o găsească sau nu? Dar cei care caută cu 1-5% compatibilitate sau deloc?(0%) Nu mă refer la mine, e la modul general.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata nu vezi om sa fie multumit de ceea ce gaseste. Are stereotipuri si intr.un final da de ceva naspa si se multumeste. Din motiv ca nu mai are rabdare sa insiste in cautare sau i s-a luat de frumuseti siluete etc.

| sierra1 a răspuns:

"100% compatibilitate la partenerul/partenera"

nevăr-evăr - e doar in mintea cuiva, un caz IDEAL

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Oh my God surprise

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva neclar?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu,era doar mirarea mea.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu alte cuvinte, nu ești de acord?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Toti au sanse sa il gaseasca, Josuke big grin
Dar este cam amplus spus... ce inseamna compatibilitate 100% pentru tine? Sa se inteleaga? Sa se iubeasca? Sa aiba puncte comune?

Poate pentru vecinul de la 2, aceasta compatibilitate inseamna doar sa traiasca o viata alaturi de acea persoana, poate pentru alta persoana... inseamna sa fie amandoi liberi si lipsiti de orice prejudecati.

Deci, ce inseamna compatibilitate pentru tine? Renunta la acest termen big grin, nu cauta "compatibilitate", nu da o denumire acestui lucru.
Daca 2 persoane se inteleg, se iubesc si simt acel ceva inexplicabil in ei, simt ca acea persoana este persoana potrivita, chiar daca se mai cearta, chiar daca nu sunt de acord unul cu altul... daca chiar simt ca persoana aia este potrivita, fara sa mai joace orice "rol" dat de societate... inseamna ca acea persoana este cea mai POTRIVITA persoana pentru cealalta, respectiv acea "compatibilitate 100%" de care zici.

Sau mai bine zis, dar nu zic despre tine, ci in mod general (cum ai spus si tu), daca cineva cauta ceva... sa caute pentru acea persoana, neraportat la altele.

Bafta si o zi frumoasa in continuare! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Mi-a sarit in ochi numele personajului din avatarul meu scris de tine pentru ca esti singurul care a observat asta laughing
Ei bine, compatibilitatea in viziunea unora inseamna sa nu apara certuri sub nici o forma si sa aiba tot in comun.
La mine compatibilitatea a devenit ceva de ordinul fanteziei, imposibilului ]n ultimele luni si s-a redus numai la cateva chestii, am scazut multe standarde exagerate. Acum le numar pe degete.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mi-a placut Jojo (more or less...)

Pai nu trebuie sa ai asteptari... lasa totul sa se intample. Nu trebui sa cauti acele puncte de care sa te agati cand vine vorba de asta.

Poate ce iti pare acum la cineva ca este ridicol sau ca nu ai putea sa stai langa asa ceva... peste ceva timp, iti pare ca nu ai putea sa stai fara acele lucruri. Cam asa functioneaza big grin

Dar bine, acum nu trebuie sa stai langa oricine, ci doar... sa fii mai deschisa la astfel de lucruri. Cauta fara sa cautiwinking

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

De cautat caut ca nu imi pica nimic din cer, n-am de ales. Sunt mai atenta la detalii.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Este ok, asa si trebuie sa fii. Cele mai multe lucruri frumoase vin cand nu te astepti.

Bafta! ^^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Sper sa mai reziste acea relatie cu cel de langa mine...

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca acea relatie o sa fie cea care o sa te faca sa te simti bine, sigur o sa reziste mereu.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Este desigur.Doar ca ma macina teama de abandon, ca de obicei.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai nimic de pierdut big grin Daca este sa plece, inseamna ca nu v-ati fi inteles, ceea ce este mai bine... decat sa ramana si sa nu va intelegeti.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te abandoneaza cineva incompatibil e bine, ca oricum era rau cu el, daca e unul compatibil nu te va abandona, ca si el vrea una compatibila, deci aia e.

| Mosotti a răspuns:

Nu prea exista compatibilitate 100 %, dar exista mare procent de compatibilitate.
Si da, se poate gasi mare procent de compatibilitate, depinde de noroc.

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa găsești un partener compatibil cu tine 100%. Suntem bărbați și femei și asta e prima diferenta.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Din pacate cunosc pe cineva care cauta asta si e cam...bizar...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, probabil trebuie sa ai vreun handicap au sa arati rau de tot ca sa trebuiască sa te strofoci.Sau nah, sa ai pretentii cum de altfel e normal si sa nu iei pe oricine, sa cauti pe acel cineva mai special.

| Pnin a răspuns:

Persoanele care cauta 100% compatibilitate sunt irationale si probabil au multe probleme la cap.

| asedfgrtu a răspuns:

La 100% nu v-ati intelege deloc. Toata magia intr-o relatie vine de la faptul ca nu sunteti complet identici si ca va acceptati unul pe altul in ciuda defectelor.
Acum nu spun sa te bagi impreuna cu Nenea Sandu de la bloc dar nici nu te fixa pe "100% compatibilitate".
Love is an adventure.