| anonim_4396 a întrebat:

"Personalitatea" voastră de pe TpU coincide cu cea din viața de zi cu zi? big grin

45 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ma exprim asa in viata reala ca pe internet

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Și care ar fi diferența, Ray? happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu jignesc atat de des zdrentele ca pe discord laughing laughing internetul asta scoate draci din mine

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Îmblânzește fiara din tine... laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar prin amor nebun se rezolva laughing laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns:

Da, cu mentiunea ca in realitate sunt mult mai expresiv si vorbesc foarte repede.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Esti un martian verde de acolo se trage

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident. Asa si trebuie.

| Mosotti a răspuns:

Da, eu sunt la fel peste tot, nu pot fi altul decat sunt, nicaieri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In viata reala de multe ori ma autocenzurez. Degeaba ii spui prostului ca e prost, ca tot nu intelege... eventual iti mai si poarta pica dupa aia.

| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca coincide la nimeni

| Catrice a răspuns:

Da, de ce? Ai fi vrut sa ieșim la o întâlnire?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

laughing Așa ca prietene, ar fi interesant...mai ales că suntem aproape.winking
Astăzi Mosotti a descoperit că sunt fată...și era foarte amuzat de chestia asta.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah acum precis e in depresie... săracul.

Cum adică aproape?!

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De ce spui că ar fi în depresie?

Aproape...pentru că ai spus că ești din Bucovina.winking

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poate căuta si el un prieten, nu prietenă...
Hopa, gata ma mut.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De ce te muuuți? Sunt inofensivă...sau pe acolo. big grin

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

... Am plecaaaaaaaaaaat!

| Celcestietot a răspuns:

Da, pe undeva pe acolo. De ce mă întrebi, nu îți place happy? A ta coincide?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Spune-mi cum mă vezi prin prisma răspunsurilor mele și îți voi spune.winking

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare că tot femeia îți decide soarta într-un final laughing. Aș putea zice că te vad inteligentă, drăguță și un om cu valori bune, iar pentru vârsta ta ești ok și pot spune că apreciez asta. Mi-ai ignorat mie odată un comentariu, dar măcar nu te-ai certat pe o anumită temă și anume religia. În rest, am văzut că înclinai spre evoluția personală, spre dezvoltarea acesteia, chiar și cu o ușoară creștere dar să fie constantă, te va ajuta în timp și probabil că se văd rezultatele încă de pe acum.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Să vedem!
Inteligentă? Depinde ce înțelegi prin asta...inteligența este de mai multe tipuri. Dacă e vorba de cea emoțională, stau foarte prost la capitolul ăsta. big grin
Drăguță? Depinde. laughing straight face
Cu valori bune? Asta da, sunt cele creștine, deci da! happy
Da, urăsc să mă cert...
Cât despre evoluția personală, din nou, da, este foarte importantă pentru mine, deși nu se întâmplă mereu. laughing
Mulțumesc pentru apreciere!

Ca o completare, în viața reală sunt o persoană hiperemotivă și hipersensibilă, ceea ce aici nu știu cât se observă, mult mai rușinoasă când vine vorba de unele subiecte și mult mai "cu capul în nori". big grin A, și îmi place să glumesc, să fiu autoironică și să râd uneori singură la glumele mele. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce cuprinde inteligenta.
Draguta la caracter, ca doar nu te-am vazut niciodata.
Cu placere!

| OldSoul a răspuns:

La inceput, nu tocmai.
Dar cu timpul da, coincide din ce in ce mai mult.
De la atata sinceritate pe TPU am inceput sa fiu la fel de sincer si in realitate.

| Celcestietot a răspuns (pentru OldSoul):

Și crezi că TPU te-a ajutat în dezvoltarea personală sau a fost doar o piedică? Simți că devii ceea ce nu ai fost la început și se contopesc personalitățile, chiar daca nu este o prăpastie mare între ele?

| OldSoul a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu as putea spune ca m-a ajutat in cine stie ce fel.
Pur si simplu TPU mi-a oferit oportunitatea de a-mi pune mintea la contributie uneori, si mi-a oferit o privire de ansamblu a modurilor in care gandesc alte persoane, astfel am invatat cum sa-mi exprim mai bine ideeile, si sa le inteleg gandirea atunci cand este cazul.
Tot odata, poate de multe ori a fost si o pierdere de timp, dar una cu folos, astfel incat acum sunt ceva mai selectiv cand vine vorba de a-mi oferi timpul/atentia.
Si nu se pune problema ca devin ceva ce nu am fost, ci mai mult evoluez, devin o varianta mai buna a mea, iar acesta cred ca este cursul firesc al lucrurilor.

| SG1995 a răspuns:

Well da, poate puțin cinic aici, din cauză roiului de idioți utili de pe site, dar da.

| Theo94 a răspuns (pentru SG1995):

Utili pentru cine?

| SG1995 a răspuns (pentru Theo94):

E o expresie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

In anonimat iese la iveal adevaratul caracter al omului. Personalitatea se formeaza, caracterul nu. El doar se poate "cizela" in raport cu cei din jur.

| StrongHeart a răspuns:

Inlocuieste "TPU" cu "internet" si raspunsul ramane acelasi pentru o mare parte din oameni.Nu,pe internet poti fi anonim, iti da libertatea sa spui ce gandesti fara sa fi judecat, sa spui lucruri care poate in realitate nu ai curaj sa le spui sau nu ai cui sa le spui.

| JicaContra a răspuns:

Bineinteles ca NU
si marea majoritate a "leilor" de aici sunt pisoiasi in viata reala
ceva de genul asta:
https://lh3.googleusercontent.com/......0cE-UTwxX-
https://media.ifunny.com/results/2012/12/19/a87nfzy7rs.jpg

| RKBlue a răspuns:

In viata reala sunt mai tacut, anxios si calm, uneori sarcastic si glumet.Totul intr-un mod cute happy
Pe TPU si pe internet, in general, sunt mai extrovertit, vorbaret si FOARTE sarcastic si uneori(fara sa vreau) mai rautacios.

| Theo94 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,in realitate sunt simpatica,

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei da, Reddit are ca regula principala sa fii exact cum esti in viata reala, m-am obisnuit ca acolo, am copilarit cu acea platforma... degeaba nu am nume real, tot ce fac in viata de zi cu zi, exact acel stil de vorbit etc. aplic si online. Atat singura chestia in plus online e ca pot posta opinii nepopulare sau chestii stiintifice (de multi nu vor sa le creada gen existenta covid) fara sa fiu linsat de primitivi.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu chiar, dar sub protecția anonimatului sunt așa cum aș vrea să pot fi în realitate.

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Dar poți fi așa și în realitate...mie personal mi-ai făcut o impresie bună prin răspunsurile de aici.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea poți, aici cui nu-i convine ce zici te ignoră sau îți evaluează negativ răspunsul și gata, în realitate dacă zici unele lucruri prea sincer poți ajunge marginalizat chiar dacă ai dreptate.

Aici e super, nu există bariere, oameni sunt respectuoși majoritatea, poți scrie unui user din top 10 sau top 100 și sunt șanse 90% să-ți răspundă chiar dacă ești pe locul 100.000 în top, lumea nu are prejudecăți, în realitate nu te bagă în seamă mai nimeni,, mai înalt în grad "decât tine big grin

| Michaeel a răspuns:

Absolut deloc. Pe TPU sunt adesea sarcastic, glumeț si poate chiar și răutăcios dar în viata de zi cu zi sunt mult mai amabil, pozitiv și o persoana mult mai plăcută.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Aproximativ. Aici de multe ori îmi exprim mai ușor ceea ce cred, dar reușesc acest lucru și în realitate. În viața de zi cu zi nu prea ofer detalii despre motivele pentru care fac anumite lucruri, ceea ce pot face aici. În realitate nu prea povestesc cuiva dacă am vreo problemă, ceea ce pot face mai ușor pe net (sigur, nu întotdeauna).

| Helper07 a răspuns:

Aici doar impartasim informatii unii altora, nu prea ne aratam personalitatea dar ceva cred ca tot ramane si as zice ca da, aproximativ aceeasi personalitate.

| Onisim10 a răspuns:

Nu prea, deoarece cand stai in fata unui ecran, unde nu vezi figuri omenesti, vorbesti altfel, dar cand vezi fiinta omeneasca in fata, te exprimi altfel.