| angela_7705 a întrebat:

Peste 50 de ani... oare vom fi invidiati pentru ceva?
De multe ori se spune: "pe vremea mea... eheeeee"... Oare asa vom spune si noi odata?

Oare pentru ce vom fi invidiati (daca vom fi invidiati) peste 50 de ani, de catre cei ce vor trai atunci?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dar cine mai apuca 50 de ani?laughing
Si daca printr-un caz exceptional ii apuc o sa le povestesc copiilor despre tara, si despre putinii oameni care locuiesc in eawinking

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Peste vreo 50 de ani... Vom povesti ca noi am avut candva un cer senin, ca am mers prin parcuri insorite, ca am mirosit o floare adevarata, nu una virtuala, ca am stiut sa zambim cu sinceritate in ciuda problemelor vietii, ca am trait independenti de cablul de internet, ca am ras si am plans fara emoticonuri.Noi am vazut viata asa cum e ea, am respirat-o, am carat pe umeri greutatile ei, am invatat istoria poporului nostru si am incercat sa o ducem mai departe.Am iubit, am urat, am castigat, am pierdut, toate astea impreuna fara a ne pierde demnitatea.Viitorul? Eu vad oamenii conectati la prize(ca in reclama aia la tratamente de raceala), oameni fara placeri reale, fara vicii, intr-un cuvant:roboti.

| Deea a răspuns:

Pai cand era mami meu mica pana la 17-18 ani nu avea nici o fata prieten(iubit). acum de la 12 ani fetele incep sa aiba prieten si unele de la 15 ani nu mai sunt nici virgine...pai peste 50 de ani cred o sa fie si mai raustraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de peste 50 de ani vor fi atat de prinsi in lanturi incat vor crede ca lumea lor e paradisul si vor in urma cu scarba.

| coolgirld a răspuns:

Nu prea cred ca vom fi invidiati.Nu auzi ca in 2012 va fi sfarsitu lumii?