| ioanacoruga4567 a întrebat:

Peste o saptamana ma duc la un control cu ochii si sunt sigura ca trebuie sa port ochelari pentru că vad foarte rau. Ideea e ca eu am fata foarte mica si rotunda si am incercat multe perechi de ochelari si nu mi se potriveste nici una sad E foarte aiurea, spuneti-mi va rog cam ce ochelari ar putea sa mi se potriveasca. De exemplu, ochelarii de tip aviator ar merge?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"spuneti-mi va rog cam ce ochelari ar putea sa mi se potriveasca"

de potrivit, se potrivesc toți, important e să-ți placă și asta doar tu decizi

| Sofer a răspuns:

Ia-ți ochelari cu ochii de pisica. Sunt faini pentru fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ție ți se potrivesc ochelarii pătrați sau dreptunghiulari.
Poți să te uiți pe internet să vezi exact ce tipuri de ochelari ți se potrivesc în funcție de cum este fața ta. (Rotundă, Pătrată, Ovală)
Al doilea criteriu este culoarea părului, a ochilor și a pielii, dacă ești brunetă cu ochii închiși ți se potrivesc ochelarii negri, dacă ești blondă sau ai părul șaten deschis și ochii verzi, sau mai deschiși la culoare, ți se potrivesc ochelarii care au culori mai deschise, bej, albastru deschis sau fildeș.
Pe internet o să găsești exact ce-ți trebuie.