| anonim_4396 a întrebat:

Platforma Skype e folosită doar de companii în scop profesional la fel ca Zoom, Google Meet, Microsoft Teams etc. sau e folosită și pe plan personal la fel ca WhatsApp sau Facebook Messenger?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Eu am cont de Skype personal si il folosesc la fel ca Facebook Messenger (mult mai rar, ce-i drept). Skype a avut perioada de glorie inainte sa apara Facebook si mergea mana in mana cu Yahoo Messenger (pentru comunicare).
Probabil s-a orientat spre companii in ultimul timp, dar nu cred ca asta il transforma in ceva exclusivist.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

În niciun caz exclusivist, dar nu am mai auzit pe nimeni sa folosească Skype, pentru a comunica cu rude sau prieteni sau aud foarte rar.