| anonim_4396 a întrebat:

Pleiadele ar putea fi locuite de civilizatii extraterestre, copiii indigo cu adn avansat si piele albastra?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar putea, dar culoarea pielii nu are de ce să fie albastră.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Methemoglobinemia, cred ca cei cu adn avansat nu au problemele de sanatate ci sunt mai puternici.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo suferă de pleiadită.

| LPCTSTR a răspuns:

Imposibil, daca ar fi existat orice urma de viata, ar fi trebuit sa fi descoperit exoplanete capabile sa mentina scenarii plauzibile, dar altminteri civilizatii "indigo" si restul aberatiilor.
Pe de alta parte, ce te-ar face pe tine sa crezi ca o forma de viata extraterestra ar fi evoluat diferit de a noastra? Noi suntem singurii de care stim ca am evoluat in modul in care am evoluat: biochimie favorizata de mediul prielnic; poveste lunga. Ce ar face formele de viata de acolo sa evolueze diferit? Nu este mai plauzibil sa gandim ca daca noi am ajuns asa, exista sanse imense sa ajunga si ei asa? Doar impartim acelasi Univers, cu aceeasi materie, aceleasi legi si aceleasi forte/interactiuni.
Adn avansat in ce sens?, daca tot e sa aberez cu tine. Mai avansat decat al notru? Pai atunci de unde stii ca este ADN? Sau te referi la procedurile efectuate de celule cu ADN-ul? Ca aia este o cu totul alta poveste, prietene.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Eu cred ca este o problema in legatura cu oamenii de stiinta. Eu nu am cuvinte de bagat de la mine cand ei nu vor sa accepte realitatea.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce realitate? Ca ce? Ca sunt martieni umanoido-"indigozi" si "oamenii de stiinta" ii tin numai pentru ei?
Escaladezi destul de mult situatia cu o astfel de insinuare.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ceva este acolo 100% sigur, si faptul ca nu este aici este din cauza la cum se ruineaza civilizatia de aici.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa fie daca acolo nici macar nu exista exoplanete care sa se afle in zona locuibila de caldura (ca Pamantul)?
Nu inteleg, esti adeptul unei pseudostiinte sau ceva? Esti prea dubios pentru niste intrebari pe TPU, unde gasesti oameni normali.