| Calinizvoru a întrebat:

Ploua ploua dar cine da ploaia?

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Apa da ploaie, cel putin nu am auzit sa ploua cu altcevalaughing

| relian a răspuns:

Cargo-Daca ploaia s-ar opri laughing poti sa spui daca ar cadea, deci si astia poat sa dea cu ploaie.Sau maria Ploaie era o actrita parca, so fi ocupa si aia cu datu ploii, ori ala sfantu asteapta Ilie parca laughing

| Hammurabi a răspuns:

Cum cine? Ăia de la meteo. laughing

| SG1995 a răspuns:

-_- Prietene daca esti prost nu semnaliza, pune dracu mana pe o carte de fizica si numai debita intrebari prostesti.

| Lioana a răspuns:

Norii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ploo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeul ploii, evident. Uneori contribuie si zeul fulgerului si zeul tunetului.

| VictorFenrir a răspuns:

Busu

| georgyanaaa a răspuns:

Busu nu el prezice ploaia? oare