| JetBlueJet a întrebat:

Poate ca unii se gandesc cum sa fac sa devina mai darnici.
Eu ma gandesc cum sa devin mai zgarcita.
De multe ori am observat ca oamenii profita dupa urma mea.Dar nu ma refer neaparat doar in cazul meu.Mereu imi pun in gand sa nu mai dau nimic.Sau zic nu pe moment apoi tot dau. Dar nu imi pare rau ca dau si fac fapte bune sau ca astept ceva in schimb de la ei ...doar ca m-am saturat ca eu sa raman cu nimic si sa dau altora.
Deci intrebarea mea ar fi *Ce pot face sa nu mai fiu atat de darnica si sa ma gandesc mai mult la mine iar apoi la cei din jur?*

15 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Sunt banii tai deci tu decizi cum ii cheltuiesti, nu trebuie sa iti spuna cineva, succes.

| RAY a răspuns:

Cu cheia cum ai rezolvat? inca nu mi-ai dat nimic deci esti zagarcita nu trebuie sa te scimbi ca esti deja

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

*Pai venise mama pana la urma...si am descuiat eu pe interior cu cheia ei.
Soarta.
Nu mi-ai cerut niciun ajutor. Si daca mi-ai cere nu as avea cum sa te ajut caci esti departe.Plus ca eu ii ajut doar pe cei de langa mine sau chiar pe cersetori.
Uite asculta asta: (o dedic tuturor persoanelor ce-i critica pe cei ce nu-i cunosc)
https://www.youtube.com/watch?v=-ROyhmj0KFY

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Reao,isi cer acuma numarul tau de telefon hai ca asta poti ))))

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Waw esti a...(nici numarul nu il mai stiu) persoana care ma face rea. laughing
N-ai ce sa faci cu el. Daca tu chiar il vrei ti-l dau dar nu ai ce face cu el.
Suntem la sute de km distanta si nu te ajuta cu absolut nimic.
batting eyelashes

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Fi calm ca glumesc

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Sunt fata
Dar oricum ma gandeam ca glumeai.
Am o stare de nervi si am chef sa ma cert cu toata lumea.
Am dat tezele si ma gandesc la ce nora as putea lua.
Sorry...Stresul.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Super daca doresti ne putem certa

| RainmakerX a răspuns:

Invata sa spui "NU". Restul vine de la sine.

Cu timpul o sa se obisnuiasca dar s-ar putea ca anumite persoane sa nu te mai bage in seama... Whatever, prietenii adevarati vor ramane.

| WaterDrop a răspuns:

Simplu, invata sa spui Nu si apoi repeta`l de 100 de ori pe zi. Face minuni happy

| syd2 a răspuns:

Cauta sa devii inteleapta nu zgarcita.

| alexandrualind a răspuns:

Sa nu mai dai nici cui nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cand ai mai mult decat ai nevoie, sau ceva de genul. Daca nu poti, eu propun sa faci binjing, poate merge :S Mnehehe, ce ma doare prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa dai nimic celor care nu stiu sa aprecieze si nici celor care profita de pe urma ta adica tu ii dai un deget el iti ia toata mana.
Trebuie sa stii/(inveti) cand sa spui NU!

Era un citat in genul:
"Nu trebuie mereu sa dai totul celor care iti cer mereu totul dar poti sa dai totul fara regrete celui care nu iti cere nimic"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa dai nimic celor care nu stiu sa aprecieze si nici celor care profita de pe urma ta adica tu ii dai un deget el iti ia toata mana.
Trebuie sa stii/(inveti) cand sa spui NU!