| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata saraca si singura, sa ignore un vagabond bogat si insistent, care nu vrea s-o lase sa-si traiasca propria viata in pace?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam greu, că fetele de azi se cam uita dupa astia cu bani.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Faceti misto de mine de fiecare data cand ma vait.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este misto, este realitatea. Se pare ca tu ai scris aici contrar a ceea ce gandesti.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cred ca am o problema grava in alesul cuvintelor, mai ales la nervi, doar repet felul in care vorbesc altii.
E absurd ce mi se intampla, de aceea suna invers.
E complicat.
Eu sincer, nu inteleg...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te condamn, oricui i se poate intampla asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate.

| CleanHeart a răspuns:

Inca cum

| Sonia822 a răspuns:

Vezi sa nu fie altceva la mijloc, astia bogati isi mai castiga banii si din exploatarea femeilor sarace. Daca e prea mare diferenta, sa nu fie ca la Caracal

| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Ba da este, si o zice si toata lumea se joaca. De cand eram adolescenta a inceput zvonurile cica eu as avea probleme psihice, a fost vorba si de prostitutie, si ceva cunoscuti implicati, am fost si batuta. Si uite, am
ajuns de la 18 ani, vine cu masinile la poarta si fete, scandaluri noaptea. Nu ma ia nimeni in serios, acuza de boli psihice. Nu mai vorbesc cu nimeni, din cauza asta, nu mai fac nimic. E complicat, si nimeni nu e capabil sa inteleaga, ei "ma cunosc ei".
Deci, da e reala faza, vecinu a pus pe difuzor inainte sa arate la stiri. Continuarea unei povesti, zisa cu 7 ani in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. Eu am avut un vecin care a intrat într-o relație cu o fată provenită tocmai din celălalt capăt al țării. Ea provenea dintr-o familie săracă, dezorganizată, iar faptul că l-a întâlnit pe el, a fost pentru ea ca un colac de salvare.
El nu era bogat dar față de ea avea o casă și un venit stabil iar ea s-a agățat cu disperare de el ca să-și întemeieze o familie și să nu rămâne pe drumuri, căci mai fusese cu un băiat de la ea din oraș iar părinții acesteia au gonit-o, fiind și gravidă.
Acest vecin al meu o bătea și o înjura, chiar a urmărit-o și cu drujba prin grădină odată, i-a aruncat mâncarea de pe aragaz, dar ea a rămas cu el căci nu avea de ales.