| BrokenAngels a întrebat:

Poate o persoană cu sindromul tourette să conducă mașina?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sunt foarte multi cu acest sindrom si conduc masini fara problema. Gandeste-te ca nu este o boala incredibil de rara. Adica afecteaza 1 din 100 de oameni. Noi la ora actuala suntem undeva la 8 miliarde mai mult sau mai putin. You do the math.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de complexitatea bolii.

| Bruno92 a răspuns:

Dacă își ia tratamentul la zi poate nu știu, idk. mai degrabă scapă o înjurătură decât mâinile de pe volan laughing

| Kajun a răspuns:

Depinde ce ticuri are, daca sunt doar ticuri simple poate, dar daca sunt complexe nu prea cred, din cauza ticurilor poate face accident în orice secundă.