| anonim_4396 a întrebat:

Poate pare o intrebare cliseica, dar care e scopul vietii voastre?

12 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sa faci pe celalalt fericit.

| RAY a răspuns:

Sa til găsești singur, tu decizi ce scop, sens are viata ta prin alegerile făcute, eu iții propun sa iți faci o lista de mici scopuri si sa le urmezi, vei vedea ca are sens existenta ta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu, dar imi place. Mai stau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa o traiesti ^_^

| Hammurabi a răspuns:

Nu știu.
Nu mă interesează.
Sper să nu mă intereseze până la capăt.
Nu am pretenția să am poza pe vreo bacnotă.

| mentholinks a răspuns:

Pai sunt deja nemuritor, mai ramane sa conduc universul.

| oglindasultanului a răspuns:

Sa-mi repar greselile anterioare si sa-mi pregatesc "familia" pentru viitoru "copil" ce voi fi.

| Apokales a răspuns:

Nu am o tinta anume, adica nu este ceva gen: vreau un avion. Mai degraba vreau sa ajung intr-o anumita stare in care am libertate, bani cat sa imi ajunga si fara exagerari si vreau mult timp liber ca sa ma bucur de viata. La mine visul arogant ar fi sa stau luni la 7 dimineata intr-un centru si sa ii intreb pe ceilalti unde se grabesc, raspunsul evident va fi ca la munca, iar eu nu as sti ce e aia.

| DonEduardo a răspuns:

Sa am un job ce-mi place, nu sa-l fac doar pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa am un job stabil și sa întemeiez o familie; sa scap de depresie!

| HayateRA a răspuns:

Scopul vieții ți-l faci singur în funcție de ce îți dorești.

| d2ontknowdontcare a răspuns:

Supraviețuirea worried
Dar scopul meu este acela de a deveni o persoana care se întreabă mai mult ce poate face ea pentru ceilalți, decât ce pot face ceilalți pentru ea.