| Paraschiv08 a întrebat:

Poate sa ma ajute și pe mine cineva?

Am avut niște probleme de sănătate și pe lângă asta a trebuit sa ma ocup de nistre treburi importante pentru mine pe lângă care și învățatul și-am luat decizia sa ma despart de prietenia mea din anumite motive, asta se întâmpla cam acum 6 lunii, in aceste 6 luni nu am mai vorbit cu nimeni, absolut nimeni

De curând am văzut ca fosta și-a găsit pe cineva și m-am gândit ca ar fi și rândul meu acum să-mi găsesc pe cineva.Am încercat sa vb cu mai multe fete dar după formula de introducere și niște întrebări banale/ plictisitoare pur și simplu ma blocam nu mai știam ce sa zic

O fii din cauza lipsei de comunicare din acele 6 luni?

Sa ma ajute cineva, să-mi spune cum sa am un start mai bun, sa am un început mai interesant ca după ma descurc pur și simplu nu mai știu cum sa încep o Conversație, ce ar trebui săi zic sa nu o mai plictisesc cu chesti banale și sa avem o Conversație oarecum interesantă pentru amândoi, ceva sfaturi? Voi cum începeți?

Va rog, va rog, va rog ajutor, cu niște sfaturi cum sa am un început mai bun intr-o conversatie, mai interesantă

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa ai mai mult umor dupa ce te bagi cu ele in seama.

| GDragon a răspuns:

Voi incerca eu sa te ajut. Hai sa discutam pe Facebook. Da-mi intr-un comm link-ul de la contul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GDragon):

Asta te vrea de bărbat, mon ami!
Gata. Problemă rezolvată.