| Jjnhh a întrebat:

Poate sa se intample ceva daca am dat contul bancar iban la necunoscuti din alta tara? Am vrut sa primesc bani prin pay pal dar cred ca e teapa.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu dai contul bancar nimanui, ca risti sa se faca ccontracte false pe numele tau, abonamente sau cumaparturi si sa ti se ia banii din banca.
Ia aminte ca nu-ti trimite nimeni bani din starinatate, decat cu scopul de a te insela sau a spala bani negri, care te duc direct in puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine vrea sa cumpere de la tine din alta tara e 99% teapa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sigur că e țeapă. Nu dai IBAN la necunoscuți. Îți golesc contul.