| anonim_4396 a întrebat:

Politistul imi cere la vama doar cartea de identiate/pasaportul sau imi cere si actele masinii?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de vama.
Daca iesi in afara UE iti cere talonul si cartea verde.
Daca iesi in UE foarte rar cer actele masinii

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si daca nu le am, nu ma lasa sa ies? oricum o sa le am mereu, dar de curiozitate intreb

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine naiba iese din tara fara actele masinii?

| UtilizatorTPU2020 a răspuns (pentru suntserios):

Voiam sa stiu daca dintr-o prostie se intampla sa le uit doamne fereste, mai pot iesi?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să ceară și actele mașinii.

| FreddieM a răspuns:

Nu cred ca e o regula fixa. Am trecut de multe ori si doar o data a verificat actele masinii.Alteori nici actele de identitate.(la iesire)

| Anonima975 a răspuns:

Când am mers eu in Ungaria, varului meu i-a cerut talonul și buletinul